تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
جنگ در غزه و تلاش‌ها برای آتش‌بس

بلینکن در ریاض: حماس موضع خود را مشخص کند

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که به منطقه و کشور عربستان سعودی سفر کرده، از گروه حماس درخواست کرد تا موضع خود را درباره پیشنهادهای آتش‌بس در غزه اعلام کند.

کد خبر: ۱۶۴۶۴۹
۱۸:۲۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

بلینکن در عربستان: حماس موضع خود را مشخص کند

دیدارنیوز: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، از حماس خواست، به سرعت درباره پیشنهادات آتش‌بس در غزه برای تغییر وضعیت این باریکه تصمیم‌گیری کند.

به نقل از العربیه، وزیر خارجه آمریکا طی سخنرانی در روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت در مجمع جهانی اقتصاد در ریاض گفت: «بحران غزه بدترین بحران در منطقه از سال ۱۹۴۸ است و ما با شرکای خود برای مقابله در سراسر منطقه برای پایان دادن به درگیری و اطمینان از عدم گسترش دامنه آن تلاش می‌کنیم.»

او افزود که کشورش قویا از اسرائیل و تلاش‌های آن برای جلوگیری از تکرار آنچه در ۷ اکتبر رخ داد، حمایت می‌کند، اما در عین حال مصمم است از رنج انسانی که روزانه در غزه مشاهده می‌شود، جلوگیری کند؛ جایی که زنان و کودکان در میان تیراندازی دو طرف گرفتار هستند و بحران دسترسی به کمک‌های بشردوستانه نیز وجود دارد.

او تاکید کرد که بهترین راه برای پایان دادن به درگیری‌ها در غزه، دستیابی به آتش‌بس و سپس آزادی گروگان‌ها است.

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: «در این زمینه پیشنهاد بسیار سخاوتمندانه‌ای از سوی اسرائیل ارائه شده است و در حال حاضر تنها چیزی که بین ساکنان غزه و برقراری آتش‌بس وجود دارد، حماس است و باید به زودی در این باره تصمیم گیری کند.»

وی ادامه داد که آمریکا صراحت اعلام کرده است که در صورت عدم وجود طرحی برای اطمینان از آسیب نرسیدن به غیرنظامیان، حمایت از عملیات نظامی گسترده در رفح امکان پذیر نخواهد بود و گفت که تا کنون هیچ طرحی وجود ندارد که به ایالات متحده اطمینان دهد که می‌توان از غیرنظامیان به طور مؤثر محافظت کرد.

بلینکن افزود که کشور‌ها همچنان آمریکا را رهبر جهان می‌دانند و اگر این رهبری غایب باشد، طرف دیگری وجود خواهد داشت که جهان را به سمت جهت غیر مثبت هدایت می‌کند و ممکن است نیز خلاء ایجاد شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی