تیتر امروز

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ سفر «اردوغان» به مشهد تکذیب شد
حضور مقامات خارجی در تهران پس از سقوط دردناک بالگرد در آذربایجان شرقی

مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ سفر «اردوغان» به مشهد تکذیب شد

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
مسکو به دنبال چیست؟

روسیه قطعنامه توقف مسابقه تسلیحاتی در فضا را وتو کرد

روسیه با وتوی خود، قطعنامه‌ شورای امنیت سازمان ملل درباره توقف تسلیحاتی کردن فضا را رد کرد. آمریکا هشدار داده که احتمال می‌دهد روسیه در حال توسعه یک سلاح هسته‌ای برای استفاده در فضا و ضد ماهواره است.

کد خبر: ۱۶۴۴۱۸
۱۰:۵۶ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳

روسیه قطعنامه توقف مسابقه تسلیحاتی در فضا را وتو کرد

دیدارنیوز: قطعنامه‌ای که در شورای امنیت سازمان ملل از همه کشور‌ها می‌خواست تا از تسلیحاتی کردن فضا جلوگیری کنند، با وتوی روسیه بی‌سرانجام ماند.

به نقل از بی بی سی، ایالات متحده و ژاپن پیش‌نویس این قطعنامه را ارائه کرده و به دنبال تایید مجدد معاهده فضای ماورای جو بودند که قبلا و در سال ۱۹۶۷ امضا شده بود.

آمریکا هشدار داده که احتمال می‌دهد روسیه در حال توسعه یک سلاح هسته‌ای برای استفاده در فضا و ضد ماهواره است.

با این حال روسیه می‌گوید «قاطعانه به معاهده ۱۹۶۷ متعهد است.»

این پیش‌نویس که روز چهارشنبه ارائه شد، از «همه کشورها، به ویژه کشور‌هایی که دارای قابلیت‌های فضایی بزرگ هستند، می‌خواست تا فعالانه در هدف استفاده صلح‌آمیز از فضا و جلوگیری از وقوع یک مسابقه تسلیحاتی در فضا مشارکت کنند.»

از ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، ۱۳ کشور به آن رای مثبت دادند، در حالی که روسیه به عنوان یکی از پنج عضو دائم با حق وتو، به آن رای مخالف داد و چین نیز به آن رای ممتنع داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی