تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور می‌گوید عابرین فقط باید از پل‌های عابر پیاده و از زیرگذر‌ها تردد کنند

آماری عجیب از تصادفات عابرین پیاده؛ «خیلی از بزرگراه‌ها دارای روشنایی کافی نیستند»

سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ می‌گوید که ۴۱ درصد فوتی‌های تصادفات، عابرین پیاده هستند که از عرض بزرگراه‌ها تردد می‌کنند. او همچنین گفت: خیلی از بزرگراه‌ها دارای روشنایی کافی و لازم نیستند و دید راننده فقط و تنها معطوف به نور و روشنایی چراغ‌های جلوی خودروی خود است.

کد خبر: ۱۶۴۱۱۵
۰۹:۵۹ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

آماری عجیب از تصادفات عابرین پیاده در پایتخت

دیدارنیوز: رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۴۱ درصد فوتیان تصادفات، عابرین پیاده هستند که از عرض بزرگراه‌ها تردد می‌کنند.

سرهنگ رابعه جوانبخت درباره تصادفات عابرین پیاده گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، در بزرگراه‌ها بیشترین تصادفات فوتی رخ می‌دهد که در این میان، ۴۱ درصد فوتیان تصادفات، عابرین پیاده هستند.

وی با اشاره به بزرگراه‌هایی که بیشترین تصادفات فوتی را دارند؛ افزود: بزرگراه آزادگان رتبه اول تصادفات عابرین پیاده را داراست و بعد از آن، بزرگراه آیت الله سعیدی و بعد از آن بزرگراه شهید همت سه محور بزرگراهی در بحث تصادفات عابرین پیاده هستند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به آمار بالای فوتیان عابر پیاده، ادامه داد: قاعدتا عابرین پیاده نبایددر عرض بزرگراه‌ها تردد داشته باشند، ولی این موضوع هم قابل توجه است که برخی از بزرگراه‌های شهر تهران به گونه‌ای طراحی شده که پر تردد هستند و در کنار آن‌ها مراکز درمانی وجود دارند و نیاز به تردد عابرین پیاده دارند.

جوانبخت گفت: عابرین پیاده باید به خاطر داشته باشند که فقط باید از پل‌های عابر پیاده و از زیرگذر‌ها تردد کنند؛ حتی اگر این دور بودن آن‌ها به قیمت پیاده روی زیاد باشد، ولی این موضوع ارزش آن را دارد که جان آن‌ها حفظ شود.

وی افزود: رابطه مستقیمی بین از دست دادن نور خورشید و تصادفات عابرین پیاده وجود دارد. هر چقدر ما نور خورشید را از دست بدهیم حتی اگر تردد عابرین پیاده هم کم باشد، ولی فراوانی تصادفات فوتی و جرحی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و این موضوع فقط به خاطر این است که عابرین پیاده از سوی رانند گان دیده نمی‌شوند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بنابراین بر اساس تحلیل‌های ما، از ساعت ۲۰ تا ۲۴، بیشترین تصادفات فوتی عابرین پیاده در بزرگراه‌ها رخ می‌دهد بنابراین نکته مهم این است که عابرین پیاده حتما در مواقع تاریکی هوا از لباس‌های روشن بپوشند. همچنین استفاده از لباس‌ها و کفش‌هایی که نوار شبرنگ دارند و به بهتر دیده شدن کمک می‌کند؛ توصیه می‌شود.

جوانبخت گفت: عابرین پیاده باید خود را در جایگاه راننده ببیند که با آن سرعتی که حرکت می‌کنند آیا واقعا عابر پیاده را در بزرگراه می‌بیند؟

وی افزود: باید بگوییم خیلی از بزرگراه‌ها دارای روشنایی کافی و لازم نیستند و دید راننده فقط و تنها معطوف به نور و روشنایی چراغ‌های جلوی خودروی خود است و کل وسعت و میدان دید او در واقع فضای جلویی خودرو و محدوده آن می‌شود.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: اگر در این شرایط عابر پیاده‌ای در جلوی این خودرو حرکت کند یقینا راننده دید کافی را ندارد و باعث برخورد با عابر می‌شود؛ اما رانندگان چطور می‌توانند این شرایط را مدیریت کنند؟ جواب این است که می‌بایست سرعت خود را کاهش دهند. وقتی سرعت شما پایین بیاید به راحتی میدان دید راننده خوب می‌شود و می‌توانید به راحتی موانع را دیده و به موقع تصمیم گیری کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی