تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
جمهوری اسلامی از توسعه جنگ در منطقه استقبال نمی‌کند

امیرعبداللهیان: اقدام ایران با هدف تنبیه اسرائیل بود

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه اقدام نظامی ایران با هدف دفاع مشروع و تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل بود، گفت: پیش از پاسخ نظامی، به همسایگان و دوستان خود اطلاع دادیم که پاسخ ما در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است.

کد خبر: ۱۶۳۹۱۰
۲۲:۰۷ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۳

امیرعبداللهیان

دیدارنیوز: حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران گفت: چنانچه منافع ما در منطقه توسط رژیم صهیونیستی تهدید شود و تعرضی به منافع ما ایجاد شود، پاسخ جمهوری اسلامی ایران متفاوت از گذشته خواهد بود.

به نقل از رسانه وزارت خارجه، متعاقب پاسخ قاطع و دفاع مشروع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی در ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به ساختمان بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق که منجر به شهادت هفت تن از مستشاران ارشد نظامی کشورمان شد، ظهر روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه نشستی توجیهی و تبیینی با حضور سفرا، کارداران و رؤسای نمایندگی‌های بین‌المللی مقیم تهران در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار گردید.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از حضور سفرا و رؤسای نمایندگی‌های مقیم در تهران در این نشست اظهار داشت: در شش ماه گذشته همه ما شاهد جنایات ترکیبی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری بوده‌ایم. علاوه بر آن، رژیم اسرائیل بار‌ها در عملیات‌های نظامی تروریستی، اماکن و مستشاران رسمی نظامی کشورمان را که به دعوت دولت سوریه برای ماموریت مبارزه با تروریسم در این کشور حضور داشتند، هدف حملات تروریستی خود قرار داده است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران در خلال شش ماه گذشته و با در نظر گرفتن شرایط منطقه و در راستای عدم افزایش تنش‌ها در منطقه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در جدیدترین مورد، دست به اقدام تروریستی و گستاخانه از بلندی‌های جولان با استفاده از جنگنده‌های اف ۳۵ و موشک‌های ساخت ایالات متحده آمریکا علیه بخش کنسولی و اقامتگاه سفیر کشورمان در دمشق زد که منجر به ویرانی ساختمان و شهادت هفت مستشار نظامی رسمی ایران دارای گذرنامه دیپلماتیک و در حال ماموریت رسمی مبارزه با تروریسم و شش شهروند سوریه از جمله یک زن و فرزندش شد.

امیرعبداللهیان: اقدام ایران با هدف تنبیه اسرائیل بود

امیرعبداللهیان افزود: ما به ادامه پیگیری‌ها در چارچوب روند حقوقی و بین المللی ادامه دادیم و در این راستا نشست شورای امنیت به درخواست روسیه برگزار شد، اما سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه مانع از آن شدند که حتی یک بیانیه حداقلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت اقدام رژیم صهیونیستی در حمله نظامی علیه اماکن و افراد دارای مصونیت دیپلماتیک صادر شود.

امیرعبداللهیان اقدام شب گذشته جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد، حق دفاع مشروع و حمایت از امنیت و منافع ملی جمهوری اسلامی در برابر تجاوز مسلحانه خارجی دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه اقدام ما با هدف دفاع مشروع و تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل بود، افزود: در این عملیات نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با محاسبات دقیق و استفاده از پهپاد و موشک‌های هدایت شونده و دقیق، پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی و مرکز اطلاعاتی این رژیم برای هدایت عملیات‌های شش ماه گذشته از جمله عملیات اخیر علیه سفارت کشورمان در دمشق را هدف قرار داد.

امیرعبداللهیان افزود: پیش از پاسخ نظامی، به همسایگان و دوستان خود اطلاع دادیم که پاسخ ما در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است، لیکن ما امنیت همسایگان و امنیت منطقه را امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و هدف ما در دفاع مشروع، صرفا تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل است و ما به دنبال توسعه تنش در منطقه نیستیم، اما نسبت به احتمال استفاده ایالات متحده از حریم هوایی و سرزمینی این کشور‌ها برای دفاع و حمایت جانبدارانه از تل‌آویو هشدار دادیم.

امیرعبداللهیان: اقدام ایران با هدف تنبیه اسرائیل بود

امیرعبداللهیان تاکید کرد: در پیام خود به کاخ سفید اعلام کردیم که اگر واشنگتن مرتکب خطای محاسباتی شود و در حمایت از رژیم صهیونیستی وارد صحنه نبرد شود، واکنش جمهوری اسلامی ایران قاطع خواهد بود و چنانچه رژیم اسرائیل پاسخی به دفاع مشروع ما بدهد، پاسخ بعدی ما به رژیم صهیونیستی فوری، قطعی و گسترده خواهد بود.

امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه جنگ در منطقه استقبال نمی‌کند، اما معادله ما در پاسخ به رژیم صهیونیستی از این به بعد متفاوت خواهد بود و چنانچه منافع ما در منطقه توسط رژیم صهیونیستی تهدید شود و تعرضی به منافع ما ایجاد شود، پاسخ جمهوری اسلامی ایران متفاوت از گذشته خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی