تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...

نماینده دامغان خطاب به رئیسی: پول ملی ایران دلار است یا ریال؟/ چرا اجازه غارتگری می‌دهید

علی اکبر علیزاده برمی، نماینده مردم دامغان در مجلس در واکنش به افزایش سرسام‌آور نرخ دلار در دولت سیزدهم گفت: جناب آقای رئیسی، رییس جمهور محترم اگر پول ملی ایران دلار است، همه را با آن محاسبه کنید و اگر پول ملی ایران ریال است، چرا اجازه غارتگری به عده‌ای می‌دهید.

کد خبر: ۱۶۳۵۷۵
۱۳:۰۶ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۳

نماینده دامغان خطاب به رئیسی: پول ملی ایران دلار است یا ریال؟/ چرا اجازه غارتگری می‌دهید

دیدارنیوز: نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور در نطق میان دستور خود، گفت: جناب آقای رئیسی محصولات پایه نظیر پتروشیمی و فلزات با قیمت دلار تلگرامی در قمار خانه بورس به کل اقتصاد کشور تحمیل می‌شود و با کاهش ارزش پول ملی هزینه‌های سرسام‌آور زندگی را در تمام ابعاد باقیمت دلار به جان مردم می‌اندازد، اما دولت هزینه‌های زندگی مردم را با ریال به آن‌ها می‌دهد و این موضوع هر روز فاصله طبقاتی را افزایش داده، در نتیجه اثری از زحمات شبانه روزی دولت در سفره‌های مردم مشاهده نمی‌شود.

علی اکبر علیزاده برمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۹ فرودین ماه) در نطق میان دستور با سلام و درود خدمت مردم شریف ایران، گفت: حضور حماسی مردم قهرمان ایران و ملت‌های آزاده جهان در روز قدس نشان داد که آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف به روز‌های پیروزی نهایی نزدیک شده و رژیم اشغالگر قدس در آستانه نابودی کامل است، سلام خداوند به شهیدان مقاومت و مدافعان حرم و شهدای سربلند اخیر که همچون چشمه‌های جوشان راه پیروزی قدس شریف را هموار می‌کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهش تولید با مشارکت مردمی، افزود:مقام معظم رهبری امسال را به سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری کرده است، نمایندگان محترم مجلس و جناب آقای رئیسی باید بدانند که اصلی‌ترین مانع تحقق شعار سال، بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی هستند و ما ادراک ما البانک.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مهمترین عامل تورم خانمان سوز، رشد نقدینگی، فاصله روز افرون طبقاتی، قله‌های پرخوری و دره‌های فقر بانک‌ها هستند و تا زمانی که تکلیف آنهارا دولت و مجلس مشخص نکنند، شعار سال اجرایی نخواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی به دوگانگی درقیمت گذاری در سطح کشور اشاره کرد و گفت: جناب آقای رئیسی محصولات پایه نظیر پتروشیمی و فلزات با قیمت دلار تلگرامی در قمار خانه بورس به کل اقتصاد کشور تحمیل می‌شود و با کاهش ارزش پول ملی هزینه‌های سرسام‌آور زندگی را در تمام ابعاد باقیمت دلار به جان مردم می‌اندازد، اما دولت هزینه‌های زندگی مردم را با ریال به آن‌ها می‌دهد و این موضوع هر روز فاصله طبقاتی را افزایش داده، در نتیجه اثری از زحمات شبانه روزی دولت در سفره‌های مردم مشاهده نمی‌شود.

علیزاده خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: جناب آقای رئیسی رییس جمهور محترم اگر پول ملی ایران دلار است، همه را با آن محاسبه کنید و اگر پول ملی ایران ریال است، چرا اجازه غارتگری به عده‌ای می‌دهید.

این نماینده مجلس خطاب به بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت تصریح کرد: در جریان استیضاح سال گذشته قول دادید مشکلات بهداشت و درمان شهرستان دامغان را حل نمایید و من نیز به احترام قول شما از استیضاح کناره گیری کردم، اما آیا می‌دانید به دلیل انواع کارشکنی ها، سنگ اندازی‌ها و سوء مدیریت‌ها در عملکرد دانشگاه پزشکی سمنان در ایام تعطیلات سال شرایط شهرستان دامغان به آستانه انفجار رسیده و همچنان ادامه دارد، آیا باور می‌کنید که در شهرستان دامغان تعطیلات سال نو مردم شهر ۱۵۰ هزار نفری دامغان از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح هیچگونه پزشکی حتی در اورژانس در اختیار نداشتند و باید با حضرت عزرائیل به گونه‌ای کنار می‌آمدند تا صبح شود، آیا باور می‌کنید تمام درآمد بیمارستانی شهر دامغان توسط دانشگاه پزشکی سمنان غارت می‌شود و مسئولان بهداشت و درمان برای رفع کمترین مشکل باید در مقابل مستکبران آن دانشگاه سر خم کنند تا از پول خودشان چند میلیون تومان به آن‌ها پس بدهند.

وی در ادامه افزود: آیا باور می‌کنید که تنها دستگاه ام آر آی بیمارستان دامغان تا مدت‌ها به دلیل سهل انگاری دانشگاه پزشکی از رده خارج شده بود، آیا باور می‌کنید که از تمام مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان فقط دو مصوبه اجرایی نشده است و آن هم احداث بیمارستان رضوی و تعمیر و تجهیز بیمارستان ۵۰ تختخوابی رضایی توسط دانشگاه پزشکی سمنان است، این دانشگاه نه تنها اقدامی برای اجرای این دو طرح نمی‌کند بلکه تا جایی که توان دارد کارشکنی و مانع تراشی برای عدم اجرای آن‌ها انجام داده است.

این نماینده مجلس خطاب به عین اللهی وزیر بهداشت ادامه داد: آیا می‌دانید در همین ۱۰ روز تعطیلات تاکنون ۶ جلسه امنیتی در سطح استان برای بیرون آوردن سنگی که دانشگاه پزشکی سمنان در چاه بهداشت و درمان شهرستان دامغان انداخته، تشکیل شده است؟ مردم مظلوم غزه را اسرائیل به شهادت می‌رساند و مردم دامغان گرفتار دانشگاه پزشکی سمنان هستند.

وی یادآور شد: جناب آقای عین اللهی آیا این عمل به وعده و اجرای قول است، شاید گناه مردم دامغان بالاترین حضور در انتخابات ریاست جمهوری و دادن بالاترین رای به حضرت آیت الله رئیسی است که این در نظر عده‌ای جرم نابخشودنی است.

این نماینده مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی و رئیس برنامه و بودجه گفت: چند نفر باید در جاده دامغان- معلمان و دامغان -گلوگاه کشته و مجروح شوند تا بودجه لازم برای جاده‌ای که حداقل ۷۰ کیلومتر آن آماده چهار بانده شدن است واگذار شود؟ به خدا قسم مردم آن خطه هم مسلمان هستند و انقلاب اسلامی را دوست دارند.

به نقل از خانه ملت، علیزاده برمی در پایان خطاب به وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بخشنامه شما مبنی بر تعدیل سرمایه آب کشاورزی منجر به خشک شدن حداقل ۴۰ درصد باغ‌های پسته خواهد شد و این ضربه اساسی به اقتصاد پسته کاران و اقتصاد کشور است، این دستور مغایرت آشکار با نامگذاری سال نو دارد، لازم است در این مورد تجدید نظر عاجلی بفرمایید و کشاورزان را خوشحال کنید، سال جدید را با امید پیروزی رزمندگان اسلام در مه جبهه‌ها با لطف خدا آغاز کرده و آغاز خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی