تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...

حزب‌الله، شمال اسرائیل را بمباران کرد

تنش و جنگ در خاورمیانه که با اقدامات بی‌رحمانه و وحشیانه اسرائیل گسترش یافته است، همچنان ادامه دارد و حزب‌الله لبنان در پاسخ به بمباران منطقه هباریه، شمال اسرائیل را با ده‌ها موشک هدف قرار داد.

کد خبر: ۱۶۳۲۰۴
۱۳:۴۹ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۳

حزب‌الله، شمال اسرائیل را بمباران کرد

دیدارنیوز: گروه حزب‌الله اعلام کرد که در پاسخ به بمباران منطقه هباریه، شهرک کریات شمونه در شمال اسرائیل را با ده‌ها موشک بمباران کرد.

پیشتر حزب‌الله، چهارشنبه ۷ فروردین گفته بود که حمله اسرائیل به شهرک هباریه در جنوب لبنان که منجر به کشته‌شدن ۷ نفر شد «بدون پاسخ نخواهد ماند».

به نقل از العربیه، از سوی دیگر روزنامه اسرائیلی «هاآرتس» چهارشنبه خبر داد که در حمله موشکی امروز از لبنان به شهر «کریات شمونه» در شمال اسرائیل، یک جوان ۲۵ ساله کشته شد.

ارتش اسرائیل مدعی شد که امروز دست‌کم ۳۰ موشک به کریات شمونا در شمال اسرائیل شلیک شد.

ارتش اسرائیل همچنان گفت که حمله هوایی هواپیما‌های اسرائیلی به منطقه هباریه در جنوب لبنان در بامداد چهارشنبه، یک «خرابکار» را هدف قرار داد.

سخنگوی ارتش اسرائیل ادعا کرد که فرد مورد هدف «حمله تروریستی به خاک اسرائیل را ترویج می‌کرد» و عضو در گروه «جماعت اسلامی» است و «در گذشته نیز در انجام حملات گوناگون به خاک اسرائیل نقش داشت».

«جماعت اسلامی»، گروه اسلام‌گرای لبنانی وابسته به جنبش حماس فلسطینی اعلام کرد که سحرگاه چهارشنبه، یک مرکز اورژانس در روستای الهباریه در جنوب لبنان هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت که در نتیجه آن، هفت نفر کشته شدند.

یک منبع «جماعت اسلامی» به خبرگزاری فرانسه گفت که «۷ امدادگر» در حمله هوایی به مرکز اورژانس در الهباریه که توسط «انجمن اورژانس لبنان» وابسته به این گروه اداره می‌شود، کشته شدند.

بسیاری از احزاب و گروه‌ها در لبنان، انجمن‌های بهداشتی و اورژانس خاص خود را دارند.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه و بیانیه‌های حزب‌الله و منابع رسمی لبنان، از آغاز این درگیری‌های پراکنده بین حزب‌الله و اسرائیل، دست‌کم ۳۳۱ نفر در لبنان کشته شدند که بیشتر آن‌ها از عوامل حزب‌الله هستند و ۵۷ غیرنظامی را نیز شامل می‌شود.

این آمار، کشته‌های بمباران امروز در الهباریه را در بر نمی‌گیرد.

این در حالی است که دست‌کم ۱۰ نظامی اسرائیل در اثر حملاتی از لبنان کشته شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی