تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.

رسانه های خوزستانی می توانند نقش بی بدیلی در مدیریت بحران ایفا کنند

رسانه‌های خوزستانی نقشی کلیدی در مدیریت بحران این استان دارند. آنها باید با حفظ تعادل میان نقد منصفانه و ارائه راهکار، در کنار مسئولین و جامعه قرار گیرند تا به حل مسائل و بحران‌های پیش رو کمک کنند. این امر مستلزم همکاری، تعهد و درک مشترک از اهمیت رویکردهای سازنده و امیدبخش در مواجهه با چالش‌هاست.

کد خبر: ۱۶۳۱۲۴
۱۹:۱۹ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۳

فرشاد بهمن

خوزستان با ظرفیت‌ها و زیبایی‌های بی‌شمار خود، متاسفانه در سال‌های اخیر با بحران‌های متعددی از جمله آبگرفتگی و سیل، آلودگی هوا، آمار بالای بیکاری و… دست و پنجه نرم می‌کند. این معضلات نه تنها زندگی روزمره مردم استان را تحت تاثیر قرار می‌دهند بلکه بارها و بارها موجبات اعتراضات شهروندان غیر خوزستانی و نقدهای فعالین رسانه ای و اجتماعی را هم فراهم آورده‌اند. در این بین، نقش رسانه‌ها در برخورد با این بحران‌ها بیش از پیش پررنگ و حیاتی می‌شود.

رسانه‌ها، به ویژه در عصر دیجیتالی کنونی، قدرت بی‌بدیلی در اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و همچنین تحلیل و ارائه راهکار دارند. اما این قدرت باید با مسئولیت‌پذیری و تعهد اخلاقی همراه باشد. در مواجهه با بحران‌هایی چون آنچه در خوزستان و مخصوصا اهواز رخ می‌دهد، رسانه‌ها باید فراتر از نقد و انتقاد صرف، به دنبال ارائه راهکارهای عملی و سازنده باشند.

رسانه‌ها می‌توانند با همکاری نزدیک با مسئولین و کارشناسان، اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد وضعیت بحران‌ها، علل وقوع آنها و راهکارهای مقابله را به اطلاع عموم برسانند. این امر نیازمند یک رویکرد متعادل و مسئولانه است که در آن، رسانه‌ها تلاش می‌کنند تا به جای بزرگ‌نمایی بحران‌ها و ایجاد فضایی منفی و ناامیدکننده، رویکردهای سازنده و امیدبخش را تقویت کنند.

همچنین، رسانه‌ها می‌توانند با ایجاد بستری برای گفتگو و تبادل نظر بین مردم، کارشناسان و مسئولین به پلی ارتباطی تبدیل شوند که از طریق آن ایده‌ها و راهکارهای نوآورانه مطرح و به اجرا درآیند. این تعامل چندجانبه می‌تواند به شناسایی و حل مسائل موجود کمک شایانی نماید.

در نهایت، رسانه‌های خوزستانی نقشی کلیدی در مدیریت بحران این استان دارند. آنها باید با حفظ تعادل میان نقد منصفانه و ارائه راهکار، در کنار مسئولین و جامعه قرار گیرند تا به حل مسائل و بحران‌های پیش رو کمک کنند. این امر مستلزم همکاری، تعهد و درک مشترک از اهمیت رویکردهای سازنده و امیدبخش در مواجهه با چالش‌هاست

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی