تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد

مردم از تبعیض گلایه دارند

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران با یادآوری ملی شدن صنعت نفت گفت: مردم از کمبود‌ها ناراحت نیستند، از تبعیض ناراحت هستند؛ کمبود اگر بین همه تقسیم شود و برای همه باشد اشکالی ندارد، اما اگر برخی‌ها بی‌رویه رشد و مصرف کنند و بعضی‌ها بی‌رویه مغفول واقع شوند، ظلم و خلاف اهداف انقلاب اسلامی است.

کد خبر: ۱۶۲۹۰۶
۱۷:۰۷ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

مردم از تبعیض گلایه دارند

دیدارنیوز: نماینده ولی فقیه در مازندران با یادآوری ملی شدن صنعت نفت به همت آیت الله کاشانی، دکتر مصدق و حمایت‌های مردم گفت: مردم از کمبود‌ها ناراحت نیستند، از تبعیض ناراحتند و پاسداری از انقلاب و دستاورد‌های آن، این است که نهاد‌ها با بی‌عدالتی و تبعیض مبارزه کنند.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار با اعضای شورای فرهنگی و مدیران صنعت نفت و گاز منطقه ۴ مازندران، گلستان و گیلان در سالروز ملی شدن صنعت نفت، بیان کرد: امسال در چند مقطع، به مدت چند روز هوا سرد و در ۲۵ استان هوا برفی بود، اما گاز قطع نشد و بنزین و نفت در اختیار مردم بود که نشانه فعالیت جهادی کارکنان حوزه نفت و گاز است.

وی با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی افزود: حتی اگر حامل‌های انرژی نیز فراوان داشته باشیم حق ریخت و پاش نداریم و این ثروت باید برای نسل‌های آینده ذخیره شود.

محمدی لائینی با تاکید بر اتخاذ شیوه‌های فرهنگی و کار فرهنگی برای رعایت الگوی درست مصرف خاطرنشان کرد: در رابطه با ملی شدن صنعت نفت استعمار بر صنعت نفت مسلط بوده و با همت آیت الله کاشانی و دکتر مصدق و با حمایت‌های مردم و تظاهرات خیابانی صنعت نفت ملی شد.

عضو خبرگان رهبری مازندران تصریح کرد: صنعت نفت ما در عمل در رژیم پهلوی در اختیار بیگانگان بود و نفت، گاز، ثروت و سرمایه کشور در اختیار رژیم شاهنشاهی قرار داشت و اواخر روزی ۶ میلیون بشکه نفت می‌فروختیم و پولش تبدیل به اسلحه آمریکایی و سلاح به نفع آن‌ها مصرف می‌شد.

امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه مهم‌تر از ملی شدن صنعت نفت، ملی شدن حکومت بود، گفت: حکومت به برکت انقلاب ملی شد.

این مسئول یادآور شد: کاری که انقلاب اسلامی و امام راحل انجام داده این است که کل مملکت را ملی کرده که این خیلی کار بزرگی است و همه ما وظیفه داریم پاسدار نعمت انقلاب اسلامی باشیم.

وی افزود: ما اگر با دزدی و بی عدالتی و تبعیض مبارزه می‌کنیم به این معناست که این مبارزه همه جا باید باشد.

آیت الله محمدی لائینی گفت: مردم از کمبود‌ها ناراحت نیستند، از تبعیض ناراحت هستند؛ کمبود اگر بین همه تقسیم شود و برای همه باشد اشکالی ندارد، اما اگر برخی‌ها بی‌رویه رشد و مصرف کنند و بعضی‌ها بی‌رویه مغفول واقع شوند، ظلم و خلاف اهداف انقلاب اسلامی است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی