تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار/ واکنش ضرغامی
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار/ واکنش ضرغامی

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
استقبال از سال ۱۴۰۳ با حضور دکتر محمدعلی دادخواه، پژوهشگر فرهنگ و تمدن ایران در برنامه‌ی نوروزی دیدارنیوز

نوروز نو و فلسفه‌ی هفت‌سین در برنامه‌ی با فرهنگ

فلسفه‌ی سین‌های سفره‌ی سال‌نو، ترتیب آن‌ها و داستان هر کدام از بیان میهمان‌های برنامه‌ی با فرهنگ بازخوانی شده است؛ این برنامه با حضور دکتر محمدعلی دادخواه پژوهشگر فرهنگ و تمدن ایران و دکتر سپیده موسوی، حافظ‌شناس و پژوهشگر شعر و ادبیات برگزار شد.

کد خبر: ۱۶۲۸۵۲
۰۶:۰۰ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۳

دکتر دادخواه:

دیدارنیوز _ حسین قنوانی: فلسفه‌ی سین‌های سفره‌ی سال‌نو، ترتیب آن‌ها و داستان هر کدام از بیان میهمان‌های برنامه‌ی با فرهنگ بازخوانی شده است تا شادباش نوروزی دیدارنیوز به مخاطب‌های ارجمند خود در آستانه‌ی سالی دیگر با هم بودن و ماندن؛ محتوایی شایسته‌ی مردم ایران‌زمین و فرهنگ تمدنی ما نیز برخوردار باشد.

ویدیوی این برنامه را می‌توانید اینجا، یوتیوب و آپارات ببینید

 

دکتر دادخواه:

در این برنامه که دکتر محمدعلی دادخواه، شاعر و پژوهشگر فرهنگ و تمدن ایران و دکتر سپیده موسوی، حافظ‌شناس و پژوهشگر شعر و ادبیات میهمان‌های با فرهنگ به میزبانی حسین قنواتی، پژوهشگر فرهنگ و هنر هستند، نماد‌های نوروز و پیشینه و داستان هر کدام از این آیین‌ها از پرده‌ی سمبلیک خود به شرح رسیده‌اند تا معنا و فلسفه‌ی هر کدام که نمود پشتوانه و اصالت فرهنگی ملت ایران است، در پس نمادگرایی به سایه‌ی فراموشی نماند.

دکتر دادخواه:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی