تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
انتقاد لاپید از نخست وزیر جنگ طلب

ادعای نتانیاهو؛ فشارها مانع حمله زمینی به رفح نخواهد شد

باوجود فشارهای شدید بین المللی به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر جنگ طلب اسرائیل برای جلوگیری از حمله زمینی ارتش اسرائیل به رفح، او مدعی شد که این فشارها مانع حمله نخواهد شد.

کد خبر: ۱۶۲۷۸۵
۱۷:۵۸ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

ادعای نتانیاهو؛ فشارها مانع حمله زمینی به رفح نخواهد شد

دیدارنیوز: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ادعا کرد که حمله زمینی به رفح در جنوب نوار غزه، علیرغم هشدار‌های بین‌المللی انجام خواهد شد.

نتانیاهو روز یکشنبه ۲۷ اسفند، در ابتدای جلسه کابینه جنگ مدعی شد: «هیچ فشار بین‌المللی ما را از دستیابی به همه اهدافمان در جنگ باز نمی‌دارد و برای تحقق آن در رفح نیز اقدام خواهیم کرد».

به نقل از العربیه، نتانیاهو همچنین خاطر نشان کرد که متحدان اسرائیل در مورد حمله حماس در هفتم اکتبر «حافظه ضعیفی» دارند و افزود که اسرائیل با وجود افزایش فشار‌های بین المللی به حمله خود به نوار غزه ادامه خواهد داد.

در مقابل، یائیر لاپید رهبر اپوزیسیون اسرائیل در پاسخ به نتانیاهو گفت: «حافظه ما کوتاه نیست، اما به یاد می‌آوریم چه کسانی که حماس را ساخته و حمایت مالی کردند.»

لاپید افزود: «به یاد داریم که با وجود شما در جنگ شکست خواهیم خورد و گروگان‌ها را برنمی‌گردانیم.»

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان شده که کابینه جنگ قرار است مساله فرستادن هیئت مذاکره‌کننده به دوحه را بررسی کند.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، که در طول جنگ از اسرائیل حمایت می‌کرد، هشدار داده که حمله اسرائیل به رفح تا زمانی که شامل برنامه‌هایی برای محافظت از غیرنظامیان نباشد، یک «خط قرمز» است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز جمعه از اسرائیل خواست «به نام انسانیت» به عملیات زمینی خود در رفح ادامه ندهد.

دفتر نخست وزیری اسرائیل روز جمعه اعلام کرد که طرح ارتش برای حمله به رفح را بدون مشخص کردن جدول زمانی تایید کرده است.

بیش از ۱.۵ میلیون فلسطینی به شهر رفح آواره شدند که در مجاورت مرز‌های بسته با مصر قرار دارد و روزانه مورد حملات هوایی اسرائیل قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی