تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
انتقاد لاپید از نخست وزیر جنگ طلب

ادعای نتانیاهو؛ فشارها مانع حمله زمینی به رفح نخواهد شد

باوجود فشارهای شدید بین المللی به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر جنگ طلب اسرائیل برای جلوگیری از حمله زمینی ارتش اسرائیل به رفح، او مدعی شد که این فشارها مانع حمله نخواهد شد.

کد خبر: ۱۶۲۷۸۵
۱۷:۵۸ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

ادعای نتانیاهو؛ فشارها مانع حمله زمینی به رفح نخواهد شد

دیدارنیوز: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ادعا کرد که حمله زمینی به رفح در جنوب نوار غزه، علیرغم هشدار‌های بین‌المللی انجام خواهد شد.

نتانیاهو روز یکشنبه ۲۷ اسفند، در ابتدای جلسه کابینه جنگ مدعی شد: «هیچ فشار بین‌المللی ما را از دستیابی به همه اهدافمان در جنگ باز نمی‌دارد و برای تحقق آن در رفح نیز اقدام خواهیم کرد».

به نقل از العربیه، نتانیاهو همچنین خاطر نشان کرد که متحدان اسرائیل در مورد حمله حماس در هفتم اکتبر «حافظه ضعیفی» دارند و افزود که اسرائیل با وجود افزایش فشار‌های بین المللی به حمله خود به نوار غزه ادامه خواهد داد.

در مقابل، یائیر لاپید رهبر اپوزیسیون اسرائیل در پاسخ به نتانیاهو گفت: «حافظه ما کوتاه نیست، اما به یاد می‌آوریم چه کسانی که حماس را ساخته و حمایت مالی کردند.»

لاپید افزود: «به یاد داریم که با وجود شما در جنگ شکست خواهیم خورد و گروگان‌ها را برنمی‌گردانیم.»

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان شده که کابینه جنگ قرار است مساله فرستادن هیئت مذاکره‌کننده به دوحه را بررسی کند.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، که در طول جنگ از اسرائیل حمایت می‌کرد، هشدار داده که حمله اسرائیل به رفح تا زمانی که شامل برنامه‌هایی برای محافظت از غیرنظامیان نباشد، یک «خط قرمز» است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز جمعه از اسرائیل خواست «به نام انسانیت» به عملیات زمینی خود در رفح ادامه ندهد.

دفتر نخست وزیری اسرائیل روز جمعه اعلام کرد که طرح ارتش برای حمله به رفح را بدون مشخص کردن جدول زمانی تایید کرده است.

بیش از ۱.۵ میلیون فلسطینی به شهر رفح آواره شدند که در مجاورت مرز‌های بسته با مصر قرار دارد و روزانه مورد حملات هوایی اسرائیل قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی