تیتر امروز

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ سفر «اردوغان» به مشهد تکذیب شد
حضور مقامات خارجی در تهران پس از سقوط دردناک بالگرد در آذربایجان شرقی

مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ سفر «اردوغان» به مشهد تکذیب شد

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
رئیس سازمان مدیریت بحران خبر داد

آماده‌باش سراسری در پنج استان کشور

محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش سراسری در پنج استان کشور (چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان) خبر داد.

کد خبر: ۱۶۲۷۸۱
۱۷:۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

آماده باش مدیریت‌ بحران؛ در پی هشدار قرمز برای ۵ استان

دیدارنیوز: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش سراسری در پنج استان کشور که هشدار قرمز هواشناسی برای بارش باران و باد شدید دریافت کرده‌اند، خبر داد.

محمدحسن نامی، با اشاره به صدور هشدار‌های سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش باران و باد شدید گفت: سازمان هواشناسی برای سه روز آتی در پنج استان کشور شامل استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان هشدار بارش شدید باران و وزش باد شدید صادر کرده است. در همین راستا نیز ستاد‌های بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این پنج استان در آماده‌باش کامل هستند و همه مرخصی‌ها لغو شده است، زیرا در این استان‌ها ممکن است میزان بارش‌ها شدید شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: همچنین در ۲۴ استان دیگر که هشدار نارنجی دارند نیز آمادگی لازم وجود دارد.

وی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم در این دو روز که احتمال خطر وجود دارد، سفر خود را مدیریت کنند، گفت: همچنین توافقاتی انجام شده که اگر میزان بارندگی از چندمیلی‌متر بیشتر شود؛ با پلیس هماهنگ شود تا محدودیت تردد در جاده‌ها اعمال شود. همچنین از پلیس خواستیم تا در این شرایط خودرویی در زیر پل‌ها و جاده‌های فرعی و ساحلی تردد نکند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: از مدیران سازمان آب استان‌ها خواستیم تمام افرادی را که در بستر و حریم رودخانه‌ها هستند تخلیه کنند و افراد در اردوگاه‌های اضطراری اسکان داده شوند. همچنین از دهیاران و استانداران خواستیم بازدید میدانی از مراکز مختلف داشته باشند و هرکجا را که احساس کردند امکان دارد در معرض سیل باشد، تخلیه کنند. همچنین عشایر عزیز نیز که معمولا در مناطق عمیق و مجاورت رودخانه‌ها اسکان دارند باید تخلیه شوند.

وی افزود: ما دستور داریم که در صورت نیاز افراد را بالاجبار تخلیه و جابه‌جا کنند. کسانی که ممکن است در معرض خطر باشند در صورت عدم ناهماهنگی، به صورت هدایت اجباری از محل‌های خطرناک دور خواهند شد. عوامل وزارت نیرو نیز موظفند سد‌هایی را که ممکن است پر شوند، مدیریت کنند تا سرریز نشوند.

نامی تاکید کرد: این پنج استان در این دو روز، بسیار در معرض خطر هستند و از مردم و مسافران نوروزی خواهش می‌کنیم کار‌های ریسکی انجام ندهند و در اماکن امن بمانند. همچنین در هنگام بارش‌ها خودروی خود در یک مکان مرتفع پارک کنند و در خودرو نمانند. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا مشکل خاصی برای مردم پیش نیاید، اما نیازمند همکاری مردم با مسئولان هستیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی