تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.

بازی در زمین "مصی علی‌نژادها"

ماجرای طلبه قمی ظرفیت این را داشت که به شقاقی جدید در جامعه منجر شود و برای دشمنان مُلک و ملت زمینه ایجاد بحران فراهم سازد.

کد خبر: ۱۶۲۷۶۸
۱۲:۱۷ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

بازی در زمین

 

دیدارنیوزـ احمد حیدری: ماجرای طلبه قمی ظرفیت این را داشت که به شقاقی جدید در جامعه منجر شود و برای دشمنان مُلک و ملت زمینه ایجاد بحران فراهم سازد. دشمنانی که در لایه‌های حاکمیت و صفوف مردم نفوذ دارند، مثل یکی از مسئولین درمانگاه قم که با ارسال فیلم باکیفیت این جریان به اینترنشنال و با پوشش خبری سنگین آن شبکه با عنوان «حمله به یک زن در درمانگاه با حجاب اجباری»، طرحی برای تفرقه افکنی و فتنه انگیزی بین مردم ایران در انداختند تا دوباره بحرانی دردآور ایجاد کنند و مردم را [به عنوان طرفداران نظام و حجاب و مخالفان نظام و حجاب] به جان هم بیندازند. البته خوشبختانه با موضع‌گیری محکم جمع معتنابهی از عالمان حوزه علمیه قم و محکوم کردن اقدام طلبه قمی، این آتش قبل از شعله‌ور شدن، فروکش کرد و جمع شد.

یک نکته مهم این است که سایت اصولگرای "جهان نیوز" ضمن اشاره به این که این واقعه طرحی برای "ایجاد تفرقه بین مردم و انداختن آنان به جان هم" بود که می‌توانست توسط دشمنان آگاه و مهمتر از آنان "دوستان ناآگاه" به اجرا درآید، اعتراف کرده "گرفتن فیلم و عکس از طرف مقابل و پخش آن و ایجاد نفرت و خشم از هم"دیگر"، برای بار اول از سوی عوامل بیگانه نظیر "مصی علینژاد" مطرح شد.

دلسوزان نظام و مردم، قبل از این بار‌ها هشدار داده بودند که ایجاد شقاق بین مردم و انداختن آنان به جان همدیگر، آتشی است که دودش جز به چشم مردم و نظام نمی‌رود و بهره‌اش قطعا نصیب دنیاخواهان داخلی و دشمنان خارجی است، ولی گوشی برای شنیدن نبود.

حالا با این اعتراف مهم، امید است مسئولان نظام هشیار شوند و به همگرایی مردم با هم؛ دولت با مردم و مردم با دولت بها دهند و موجباتش را فراهم کنند و آتش برادرکشی که چند سالی است به صورت‌های مختلف گاه و بیگاه شعله می‌کشد، را برای همیشه خاموش کنند. از دشمن جز دشمنی انتظار داشتن، عاقلانه نیست. مشکل نه دشمن، بلکه دوستانی است که توجه کافی ندارند: «فلا تخشوهم و اخشونی» [مائده/۳]؛ و در زمین دشمن بازی می‌کنند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

راه نجات کشور جز با "ایجاد و تقویت همگرایی و با ایجاد مهر متقابل بین آحاد مردم و مردم با نظام و نظام با مردم" حل نمی‌شود. امور را به خود مردم واگذارید و از منصب قدرت و فرمانروایی به کرسی خدمت فرود آیید و مردم را میدان دهید تا ببینید چگونه گره همه مشکلات به دست با کفایت مردم و با عنایات خاص خدا حل خواهد شد که «ید الله مع الجماعة».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی