تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ قاضی‌زاده: ادعای حل تمامی مشکلات یعنی هیچ مشکلی رفع نمی‌شود!/ حمایت وزیر سابق نفت از پزشکیان
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها

انتخابات ۸ تیر؛ قاضی‌زاده: ادعای حل تمامی مشکلات یعنی هیچ مشکلی رفع نمی‌شود!/ حمایت وزیر سابق نفت از پزشکیان

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
نیابت فقها فقط در حوزه بیان حکم است نه امر حکمرانی/ ضمانت باور‌های دینی فقط تبشیر و انذار است نه استفاده از قدرت حکومت!
در چهارمین برنامه دیدار اندیشه با محمد هرندی، استاد دانشگاه، محقق و دین‌پژوه مطرح شد:

نیابت فقها فقط در حوزه بیان حکم است نه امر حکمرانی/ ضمانت باور‌های دینی فقط تبشیر و انذار است نه استفاده از قدرت حکومت!

چهارمین برنامه دیدار اندیشه به ادامه گفت‌وگو با محمد هرندی استاد دانشگاه، محقق و دین پژوه در خصوص ارتباط امر حکمرانی با دین و دینمداران اختصاص داشت. این گفت و گوی جذاب را بخوانید و ببینید.

ترقی: دعوا‌های ناصواب نمایندگان، کام مردم را تلخ می‌کند

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دعوا‌های ناصواب نمایندگان، کام مردم را تلخ می‌کند، گفت: طوری نباشد که مردم تصور کنند این افراد منتخب، بجای آنکه به فکر حل مشکلات مردم باشند و در جهت منافع ملی قدم بردارند، از همین ابتدا به دنبال جنگ قدرت در مجلس هستند.

کد خبر: ۱۶۲۵۸۲
۱۲:۵۱ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

ترقی

دیدارنیوز: عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تذکر حضرت آقا، خطاب به کسانی بود که اینگونه موضع‌گیری‌ها و حرف‌هایشان، موجب تلخ شدن شیرینی انتخابات پرشور، در کام مردم می‌گردد. دعوا‌های ناصواب نمایندگان، کام مردم را تلخ می‌کند.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، ضمن اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب به منتخبین جدید مجلس شورای اسلامی، گفت: تذکری که مقام معظم رهبری دادند، نسبت به بعضی از برداشت‌ها و تجزیه و تحلیل‌هایی بود که برخی منتخبین، از موفقیت یا عدم موفقیت نامزد‌ها داشتند و به این بهانه سعی می‌کردند، برخی چهره‌ها را تخریب و برخی دیگر را بزرگنمایی کنند.

وی در گفتگو با فارس تصریح کرد: اینگونه اقدامات تخریبی، بیشتر موجب نگرانی مردم از دعوا‌های سیاسی و دعوای قدرت در مجلس در آینده می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: به همین دلیل، این هشدار رهبر معظم انقلاب، موجب شد که این افراد تا حدی متوجه آثار و تبعات موضع‌گیری‌هایشان شوند و طوری نباشد که مردم تصور کنند این افراد منتخب، بجای آنکه به فکر حل مشکلات مردم باشند و در جهت منافع ملی قدم بردارند، از همین ابتدا به دنبال جنگ قدرت در مجلس هستند.

ترقی افزود: تذکر حضرت آقا، خطاب به کسانی بود که اینگونه موضع‌گیری‌ها و حرف‌هایشان، موجب تلخ شدن شیرینی انتخابات پرشور، در کام مردم می‌گردد. دعوا‌های ناصواب نمایندگان، کام مردم را تلخ می‌کند. به نظر می‌رسد که این هشدار، موجب یک تغییر روش در این نوع افراد برای ایفای نقش در مجلس آینده خواهد شد.

در پایان، نمایندۀ اسبق مجلس شورای اسلامی در دور پنجم، ضمن ابراز امیدواری از تغییر رویه این منتخبین، بیان داشت: امیدواریم این افراد که خودشان را تابع ولایت می‌دانند و سعیشان بر این است که در مسیر ولایت حرکت کنند، این هشدار را در عمل مورد توجه قرار داده و به گونه‌ای عمل کنند که مجلس دوازدهم، هم به لحاظ خدمت و توجه به مشکلات مردم، خوشحال کننده آن‌ها باشد و هم موجب دغدغه آن‌ها، نسبت به دعوا‌های سیاسی در درون مجلس نشود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی