تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
کابوس نبردن در خانه رقبا به پایان می‌رسد؟

اهواز، شهر محبوب آبی‌ها

تیم استقلال این فصل نتایج درخشانی در دیدارهای خانگی خود در لیگ برتر داشته اما بازی‌های بیرون از خانه تیم نکونام، چنگی به دل نزده و این تیم برای قهرمانی نیاز به بردهای خارج از تهران و کسب سه امتیاز در اهواز هم دارد.

کد خبر: ۱۶۲۳۶۶
۰۹:۴۰ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۲

اهواز، شهر محبوب آبی‌ها

دیدارنیوز: آبی‌پوشان پایتخت امیدوارند بعد از ۷ بازی پیاپی بدون برد در بیرون از خانه بتوانند در اهواز این طلسم را بشکنند.

استقلال در قامت تیم صدرنشین لیگ بیست‌وسوم کار خود را پیش می‌برد و آبی‌پوشان پایتخت بعد از آنکه وداعی زودهنگام با جام حذفی فوتبال ایران داشتند و در رفسنجان مقابل مس باختی ۲ گله را پذیرفتند، حالا خود را باید برای جدال با استقلال خوزستان آماده کنند.

شاگردان جواد نکونام در آستانه دربی پایتخت به دنبال آن هستند تا بردی روحیه‌بخش را در اهواز بتوانند به‌دست آورند و با سوغاتی ۳ امتیازی به تهران بازگردند و مهیای حضور در مسابقه دربی برابر پرسپولیس شوند.

طلسم ۵ ماهه علیه تیمِ نکو

آبی‌پوشان پایتخت در فصل جاری دوگانه عجیبی را تجربه کرده‌اند؛ آن‌ها ۱۰۰ درصد امتیازات دیدار‌های خانگی را به‌دست آورده‌اند، اما در بیرون از خانه، عملکردشان ضعیف‌تر از حد انتظار بوده است. استقلالی‌ها از ۲۷ امتیاز ممکن تنها ۱۲ امتیاز دیدار‌های خارج از خانه را به‌دست آورده‌اند و نکته مهم اینکه آن‌ها در ۷ بازی اخیرشان (در لیگ برتر و جام حذفی) هیچ بردی در خانه رقبا به‌دست نیاورده‌اند و توانسته‌اند ۶ تساوی و یک باخت را تجربه کنند که آمار عجیبی محسوب می‌شود.

شاگردان نکونام آخرین پیروزی‌شان در بیرون از خانه را اواسط مهرماه در رفسنجان مقابل مس در لیگ برتر به‌دست آوردند و بعد از آن مسابقه، آبی‌ها در نبرد با شمس‌آذر قزوین، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خوزستان، پرسپولیس تهران، گل‌گهر سیرجان، ملوان بندرانزلی و مس رفسنجان (جام حذفی) ناکام در کسب پیروزی بوده‌اند. این آمار ضعیف باعث شده تا آبی‌ها با انگیزه طلسم‌شکنی به اهواز سفر کنند و امیدشان به این است که بتوانند استقلال خوزستان را از پیش بردارند تا هم جایگاه‌شان در رتبه نخست تثبیت شود و هم اینکه به طلسم ۵ ماهه خود پایان بدهند.

به یاد خاطرات خوش در اهواز

استقلال تهران و استقلال خوزستان همواره نبرد‌های جذابی در تاریخ لیگ برتر داشته‌اند. نکته جالب‌توجه برتری مطلق آبی‌های تهرانی در ۵ رویارویی اخیر ۲ تیم است؛ به‌طوری‌که ۴ برد در کارنامه استقلال تهران دیده می‌شود و یک دیدار هم با تساوی به پایان رسیده است. از این ۵ مسابقه، ۲ بازی به میزبانی اهوازی‌ها بوده که هر ۲ دیدار را آبی‌پوشان پایتخت با برد به سود خود به پایان رسانده‌اند. نکته ویژه دیگر درباره ۵ رویارویی اخیر ۲ تیم آبی‌پوش لیگ برتر اینکه استقلال تهران توانسته ۹ گل به حریف خود بزند، اما در نقطه مقابل تنها ۲ بار دروازه آبی‌های تهرانی باز شده است.

استقلالی‌ها نه‌تن‌ها در تقابل با هم‌نام خوزستانی خود موفق بوده‌اند بلکه در سالیان گذشته خاطرات خوشی از اهواز دارند. در دوران غیبت استقلال خوزستان در لیگ برتر، آبی‌پوشان پایتخت در شرایطی در اهواز کار خود را دنبال کرده‌اند که بیش از ۳ سال از آخرین باخت استقلال در اهواز می‌گذرد. در ۳ رویارویی اخیر آبی‌پوشان پایتخت با فولاد خوزستان در اهواز، آن‌ها توانسته‌اند ۲ برد به‌دست آورند و یک تساوی بدون گل هم در کارنامه استقلالی‌ها دیده می‌شود تا شاگردان نکونام برای حفظ عملکرد درخشان خود در اهواز به این شهر سفر کنند و آن‌ها در تلاش هستند تا با حفظ این رکورد، طلسم نبردن‌های استقلال در بیرون از خانه را هم بشکنند و با دست پر به تهران بازگردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی