تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح کرد

تبلیغ دارو و محصولات آرایشی ممنوع!

سجاد اسماعیلی، سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تبلیغاتی که منجر به ترغیب استفاده از کالا‌های سلامت‌محور اعم از دارو‌های شیمیایی، بیولوژیک، مکمل‌ها، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی بشود به طور کامل ممنوع است.

کد خبر: ۱۶۲۳۲۰
۱۲:۴۲ - ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

تبلیغ دارو و محصولات آرایشی در فضای مجازی ممنوع!

دیدارنیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تبلیغاتی که منجر به ترغیب استفاده از کالا‌های سلامت‌محور اعم از دارو‌های شیمیایی، بیولوژیک، مکمل‌ها، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی بشود به طور کامل ممنوع است.

سید سجاد اسماعیلی با بیان این که تبلیغات کالا‌های سلامت محور ممنوع است، اظهار کرد: تبلیغاتی که منجر به ترغیب استفاده از کالا‌های سلامت‌محور اعم از دارو‌های شیمیایی، بیولوژیک، مکمل‌ها، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی بشود به طور کامل ممنوع است.

وی افزود: هیچ‌یک از افراد از جمله کادر درمان و غیر کادر درمان به استناد قانون، مجاز به تبلیغ دارو و مکمل در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیستند و تنها می‌توانند در جنبه آموزش‌های عمومی مربوط به این کالا‌ها همچون عوارض مصرف داروها، تداخلات دارویی و ... اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: این فعالیت‌ها توسط هرشخصی که در فضای مجازی انجام شود به صورت کامل از لحاظ قانونی منع شده است.

اسماعیلی گفت: در حوزه سلامت، تفاوتی با سایر حوزه‌ها وجود دارد و در حوزه سلامت، عدم تقارن اطلاعات بین افراد مصرف‌کننده و تجویزکننده دارو وجود دارد و بنابراین مهم‌ترین نقشی که دولت دارد این است که به این موضوعات ورود و از حق مصرف‌کننده دفاع کند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: کارشناسان سازمان غذا و دارو و معاونت‌های غذا و داروی استان‌ها گزارش‌های واصله درباره تبلیغات دارو در فضای مجازی را به صورت دائمی رصد می‌کنند و سایت‌ها و صفحات مجازی تبلیغ‌کننده این کالا‌ها را بررسی می‌کنند و تخلفات افراد در فضای مجازی از نظر تبلیغات دارو‌ها را بلافاصله به مراجع قضایی معرفی می‌کنند تا برخورد لازم با آن صورت بگیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی