تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
احمد راستینه بیان کرد

عبور مردم از جریان‌های سیاسی سنتی

احمد راستینه، نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی معتقد است که رویکرد مردم در انتخابات ۱۱ اسفند نشان دهنده عبور آن‌ها از جریان‌های سیاسی سنتی است.

کد خبر: ۱۶۲۲۷۸
۱۷:۰۳ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

راستینه:

دیدارنیوز: نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت که رویکرد مردم در انتخابات نشان دهنده عبور آن‌ها از جریان‌های سیاسی سنتی است، چون آن‌ها به سمت کاندیدا‌هایی رفتند که گرایش‌های سیاسی سنتی نداشته و سوابق‌شان حکایت از ارتباط با توده‌های مردمی دارد.

احمد راستینه در تحلیلی از آرای مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت‌: رویکرد مردم در سراسر کشور عبور از جریان‌های سیاسی سنتی است، مردم به سمت کاندیدا‌هایی رفته‌اند که معمولا گرایش سیاسی سنتی ندارند و سوابق‌شان نشان‌دهنده ارتباط آن‌ها با توده‌های مردمی است.

وی با اشاره به نتایج انتخابات در تهران گفت: نتایج انتخابات تهران این حرکت و نگرش را نشان می‌دهد لذا باید برای مدیریت آینده مجلس شورای اسلامی فکری کرد. دیگر مدیریت آینده مجلس نمی‌تواند شیوه سنتی و گذشته را داشته و نیازمند مدیریتی تحول‌خواه با نگاه دقیق به مسائل و مشکلات جامعه و داشتن اولویت برای حل مسائل جامعه است.

منتخب مجلس دوازدهم گفت: نیازمند نگاه مدیریتی دقیق در نظام‌مند کردن سازوکار‌های نظارتی مجلس شورای اسلامی برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات واقعی مردم و اصلاح ساختار‌های اقتصادی هستیم انتخابات نشان داد مردم دنبال راهی نو، نگاه تحولی و حرکت به سمت اصلاح نظام مدیریتی مجلس هستند. باید مجلس دوازدهم پیام انتخابات را به درستی درک کرده باشد.

راستینه با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات در برخی حوزه انتخابیه گفت: کاندیدا‌ها در دور دوم انتخابات به خصوص در حوزه انتخابیه تهران باید ارتباط بیشتری با توده‌های مردمی برقرار کرده و پیام انتخابات را به مردم منتقل کند و مردم را در مشارکت به خدمت بگیرد.

وی در پایان گفت: آنچه در تهران دیده می‌شود آن است که مردم به طور جدی در انتخابات مشارکت ندارند نیاز است که کاندیدا‌ها در دور دوم به بدنه و توده‌های مردم نزدیک شده و با برگزاری جلسات تبیینی پیام انتخابات را به درستی منتقل کرده و ظرفیت‌های نخبگانی برای جهاد تبیین را به خدمت بگیرند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی