تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
آمریکا ادعا کرد

تنش در خاورمیانه؛ حمله حوثی‌ها به کشتی سوئیسی

ارتش آمریکا از اصابت موشک حوثی‌ها به یک کشتی در دریای سرخ خبر داد و مدعی شد: یکی از دو موشک حوثی‌ها به کشتی سوئیسی اصابت کرد و خسارت‌هایی به بار آورد.

کد خبر: ۱۶۲۲۴۶
۱۰:۱۲ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

تنش در دیرای سرخ؛ حمله حوثی‌ها به کشتی سوئیسی

دیدارنیوز: فرماندهی مرکزی آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند ادعا کرد، حوثی‌ها بعد از ظهر روز گذشته یک کشتی کانتینری متعلق به سوئیس که با پرچم لیبریا به سمت خلیج عدن در حرکت بود را با دو موشک بالستیک ضد کشتی هدف قرار دادند.

فرماندهی مرکزی در بیانیه‌ای که در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شد، افزود یکی از دو موشک حوثی‌ها به کشتی سوئیسی اصابت کرد و خسارت‌هایی به بار آورد.

طبق گزارش‌های اولیه فرماندهی مرکزی آمریکا خدمه این کشتی آسیبی ندیده‌اند.

عدم درخواست کمک

فرماندهی مرکزی آمریکایی همچنین تأکید کرد که کشتی سوئیسی به حرکت خود به سمت خلیج عدن ادامه داد و درخواست کمکی نکرد.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: «حوثی‌ها پس از نیمه شب دوشنبه یک موشک بالستیک ضد کشتی از خاک یمن به سمت جنوب دریای سرخ پرتاب کردند، اما این موشک بدون اینکه به کشتی‌های تجاری یا شناور‌های نیروی دریایی آمریکا آسیبی برساند، در آب سقوط کرد.

این بیانیه همچنین افزود: «نیرو‌های آمریکایی دقیقا ساعت هشت عصر روز دوشنبه به وقت صنعا حملات دفاعی خود را علیه دو موشک کروز ضد کشتی حوثی‌ها که تهدیدی جدی برای کشتی‌های تجاری و ناو‌های نیروی دریایی آمریکا در منطقه بود، انجام دادند.»

از سوی دیگر حوثی‌ها روز گذشته اعلام کردند، در دو عملیات یک کشتی اسرائیلی و تعدادی از کشتی‌های جنگی آمریکایی در دریای عرب و دریای سرخ را هدف قرار دادند.

حدود ۶۰ حمله موشکى و پهپادی

به نقل از العربیه، از ۱۹ نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی حدود ۶۰ حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها می‌گویند که کشتی‌های مورد هدف آن‌ها اسرائیلی هستند یا به بنادر این کشور می‌روند.

حوثی‌ها می‌گویند حملات آن‌ها به کشتی‌ها برای حمایت از نوار غزه که از ۷ اکتبر تاکنون شاهد جنگی خشونت آمیز بین اسرائیل و حماس بوده، است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی