تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.

سرما در افغانستان جان ۳۹ نفر را گرفت

سرمای شدید در کشور افغانستان، در دو هفته اخیر جان ۳۹ نفر را گرفته و بارش سنگین برف مسیر رفت و آمد بسیاری از ولایت‌ها را مسدود کرده است.

کد خبر: ۱۶۲۱۸۳
۱۱:۲۹ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سرما در افغانستان جان ۳۹ نفر را گرفت

دیدارنیوز: سخنگوی اداره مقابله با حوادث طبیعی افغانستان تعداد جان‌باختگان بر اثر سرمای شدید و بارش برف طی دو هفته اخیر را ۳۹ نفر اعلام کرد.

«جانان سایق» سخنگوی اداره مقابله با حوادث طبیعی افغانستان تعداد تلفات انسانی بر اثر سرمای شدید از دو هفته گذشته تاکنون در ولایات مختلف این کشور را ۳۹ نفر اعلام کرد.

سایق با ابراز تأسف از آسیب‌های بوجود آمده در حوادث غیر مترقبه هفته‌های اخیر و ابراز همدردی با خانواده آسیب دیدگان تصریح کرد: تاکنون بر اثر بارش برف و شدت سرما در افغانستان ۳۹ نفر جان باختند، ۳۰ نفر زخمی شده‌اند و ۶۳۷ منزل مسکونی تخریب شده است.

وی افزود بارش سنگین برف و شدت سرما در افغانستان مسیر رفت و آمد بسیاری از ولایت‌ها را مسدود کرده است. همچنین گزارش‌هایی از تخریب خانه‌های گلی و تلف شدن حدود ۱۴ هزار دام و خسارت به منتشر شده است.

منابع محلی در ولایت‌های پروان، قندهار، خوست، کاپیسا، سرپل، پکتیا، فاریاب، کابل، زابل، لغمان، سمنگان، ننگرهار پکتیکا، بدخشان نیز هر کدام از تلفات انسانی و حیوانی ناشی از سرما گزارش داده‌اند.

اداره مقابله با حوادث طبیعی افغانستان به تازگی اعلام کرده بود طی چند هفته گذشته بسیاری از ولایات افغانستان شاهد هوای فوق‌العاده سرد بوده‌اند، به طوری که در آخر هفته کم‌ترین میزان دمای هوا در ولایت غور منفی ۳۳ درجه به ثبت رسیده است.

درحال حاضر در بسیاری از ولایت‌های افغانستان بارش سنگین برف منجر به مسدود شدن راه‌های مواصلاتی شده است.

«شفیع‌الله رحیمی» سخنگوی وزارت مدیریت بحران حکومت طالبان سال گذشته به «سی‌ان‌ان» گفته بود که بر اثر سردی هوا در افغانستان دستکم ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی