تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و وزش باد شدید

صادق محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش این سازمان برای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از بارش برف و باران و وزش باد شدید خبر داد.

کد خبر: ۱۶۱۹۶۵
۱۹:۵۷ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و وزش باد شدید

دیدارنیوز: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران و تجهیزات این سازمان برای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از بارش برف و باران و وزش باد شدید طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در اکثر نقاط کشور خبر داد.

صادق محمودی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در خصوص احتمال وقوع مخاطره‌های جوی در روز چهارشنبه گفت: برابر اعلام هواشناسی در روز چهارشنبه در شرق استان گیلان و همچنین استان‌های مازندران، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، یزد، نیمه شمالی و غربی اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، لرستان، مرکزی، قم، همدان، کرمانشاه، نیمه جنوبی کردستان و ارتفاعات استان‌های فارس، سمنان و کرمان و ارتفاعات و دامنه استان‌های البرز، قزوین و تهران شاهد بارش برف، باران، کولاک و مه‌گرفتگی خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در روز پنج‌شنبه نیز در شرق استان مازندران و استان‌های گلستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و ارتفاعات استان‌های سمنان، خراسان شمالی، کرمان و یزد شاهد بارش رگباری باران، وزش باد شدید موقت و کاهش دما خواهیم بود.

محمودی با بیان اینکه در روز چهارشنبه استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان، بوشهر و نیمه جنوبی فارس بارش‌های شدید را تجربه خواهند کرد، گفت: در روز پنج‌شنبه نیز استان‌های سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان با بارندگی مواجه خواهند شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در راستای همین پیش‌بینی نیز، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تمامی استان‌های مذکور به حالت آماده‌باش درآمده و امکانات و تجهیزات لازم نیز در اختیار پایگاه‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: البته لازم است که شهروندان نیز رعایت یکسری نکات را در دستورکار قرار دهند. از جمله اینکه در این دو روز از صعود به ارتفاعات پرهیز و از تردد‌های بین شهری غیرضروری و همچنین تردد در محور‌های کوهستانی و برفگیر خودداری کنند. همچنین در هنگام وزش باد نیز از قرار گرفتن در مجاورت سازه‌های موقت و نا ایمن، درختان کهنسال و خشک و همچین استقرار در لبه پشت‌بام، پرتگاه و بالکن خودداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی