تیتر امروز

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو
سقوط دردناک بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با «کنعانی‌مقدم» واقعه شهادت رییس‌جمهوری و هیات همراه را بررسی می‌کند:

ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است

یکی از سیاستمداران در گفت‌وگو با دیدار معتقد است که رییسی با جمع کردن منتقدان و موافقان زیر یک سقف تلاش می‌کرد فراجناحی باشد.
اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)
از چشم جهان (۱۵۰)

اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)

تازه‌ترین بسته حمایتی در حوزه امنیت ملی آمریکا در قبال اوکراین، که در آوریل امسال تصویب شد، به دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد، برای ادامه حمایت از اوکراین علیه تجاوز روسیه، به تولید...
در دیدار با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مطرح شد

امیرعبداللهیان: رویکرد‌های سیاسی مانع توقف جنایات در غزه شده است

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت: رویکردهای سیاسی مانع از به نتیجه رسیدن تلاش‌ها برای توقف جنایات در غزه شده است.

کد خبر: ۱۶۱۸۸۶
۱۲:۱۰ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

امیرعبداللهیان: رویکرد‌های سیاسی مانع توقف جنایات در غزه شده است

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تشکر از تلاش‌های کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص فلسطین و غزه، شرایط انسانی فلسطین را پیچیده و بسیار نگران کننده توصیف کرد و از تلاش‌های مسئولانه کمیته بین المللی صلیب سرخ تشکر کرد و گفت متأسفانه رویکرد‌های سیاسی غلط تاکنون باعث شده است که تلاش‌های سیاسی برای پایان بحران غزه بی نتیجه باقی بماند.

امیرعبداللهیان با اشاره به ملاقات اخیر خود با رهبران مقاومت فلسطین در بیروت و دوحه، وضعیت در شمال غزه را بسیار وخیم توصیف کرد و گفت بیش از ۶۰۰ هزار نفر از ساکنان شمال غزه از گرسنگی رنج می‌برند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت طرف آمریکایی از کاهش جنگ و نه توقف جنگ صحبت می‌کند که نشان دهنده عدم اراده آمریکا برای پایان جنگ است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اظهارات برخی کشور‌ها از جمله آمریکا در خصوص غزه پساجنگ و ارتباط دادن آن به توقف جنگ گفت، رهبران گروه‌های فلسطینی برای اداره غزه پساجنگ روش‌های دموکراتیک و یک توافق سیاسی میان همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی را مدنظر دارند و حمایت از این روش، حمایت از یک روش دموکراتیک است.

وی گفت آنچه اتفاق افتاده، یک فاجعه انسانی در غزه است و تهدیدات نتانیاهو برای حمله به رفح، می‌تواند ابعاد این فاجعه را عمیق‌تر کند و ۱ میلیون ۴۰۰ هزار فلسطینی آواره و ساکن در رفح را با تهدیدت بسیار جدی مواجه کند. 

او تاکید کرد مقاومت در حوزه نظامی توانمند است و رژیم اسرائیل با تداوم جنگ چیزی بدست نخواهد آورد، اما آنچه که موجب نگرانی است، وضعیت وخیم انسانی است.

وزیر امور خارجه کشورمان بر تداوم تلاش‌های سیاسی کشورمان برای پایان دادن به جنگ علیه غزه تاکید کرد.

وی همچنین از کمک‌ها و تلاش‌های کمیته بین المللی صلیب سرخ در تفحص شهدای ایرانی جنگ تحمیلی تشکر کرد و با اشاره به چشم انتظاری خانواده‌های مفقودان، تداوم حمایت کمیته از روند تفحص را خواستار شد.

خانم اسپولیاریک نیز در این دیدار با تشکر از تلاش‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پایان جنگ، از وضعیت وخیم انسانی در غزه شدیدا اظهار نگرانی کرد.

وی با تشریح تلاش‌های کمیته بین المللی صلیب سرخ در ارسال کمک و کاهش آلام انسانی ساکنان غزه گفت، تمام تلاش‌های خود را برای بسیج امکانات بمنظور ارسال کمک‌های انسانی به غزه بکار می‌برد. 

او افزود متاسفانه جامعه جهانی نتوانسته در این بحران از عهده مسئولیت انسانی خود برآید و با تاکید بر ضرورت درک جهان نسبت به شرایط نگران کننده انسانی در غزه و عدم دسترسی ساکنان آن به آب و غذا و دارو و امکانات اولیه درمانی، گفت لازمست در این زمینه تلاش‌های فوری بعمل آید و کمک‌های فوری گسیل گردد.

وی نسبت به شرایط خطرناک رفح نیز ابراز نگرانی کرد و گفت همه تلاش‌های خود را بمنظور عدم وقوع یک فاجعه انسانی بکار خواهد بست.

او همچنین به شرایط نگران کننده انسانی در برخی دیگر از کشور‌های منطقه علاوه بر فلسطین اشاره کرد و گفت همه تلاش‌های خود را برای تماس و گفتگو با تمام طرف‌های که از توان و نفود برای مدیریت اوضاع برخوردار هستند، بکار خواهد بست.

در پایان این دیدار تابلوی شهدای تفحص مفقودان جنگ تحمیلی برای گذاشتن در موزه کمیته بین المللی صلیب سرخ به تقدیم شد.

امیرعبداللهیان: رویکرد‌های سیاسی مانع توقف جنایات در غزه شده است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی