تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.

ادعای زلنسکی درباره حملات جدید روسیه

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، دو سال پس از تجاوز نظامی ارتش پوتین به خاک کشورش مدعی شد که روسیه تابستان امسال حملات جدیدی علیه اوکراین آغاز می‌کند.

کد خبر: ۱۶۱۸۷۳
۱۰:۱۲ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

ادعای زلنسکی درباره حملات جدید روسیه

دیدارنیوز: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت ارتش روسیه قصد دارد در اواخر بهار یا اوایل تابستان تهاجم جدیدی علیه کشورش آغاز کند، اما تاکید کرد کی‌یف آماده مقابله با حمله مسکو است.

به گزارش «رویترز»، زلنسکی در جریان یک کنفرانس خبری در کی‌یف گفت برای اوکراین و متحدان غربی آن مهم است که همچنان متحد بمانند، و افزود اوکراین طی دو ماه آینده با تهاجم جدید روسیه در موقعیت دشواری خواهد بود.

زلنسکی به خبرنگاران گفت: «روسیه اگر بتواند، ضدحمله خود را در ابتدای تابستان یا انتهای بهار آغاز خواهد کرد. آن‌ها الان دارند آماده می‌شوند. به باور من، ما برای حمله آن‌ها آماده خواهیم بود. حمله آن‌ها که از ۸ اکتبر آغاز شده است، هیچ نتیجه‌ای برای‌شان نداشته است.»

به نقل از العربیه، اوکراین روز شنبه وارد دومین سال آغاز جنگ خود با روسیه شد. رئیس‌جمهوری این کشور گفت اطمینان دارد که کنگره ایالات متحده به زودی مجموعه‌ای جدید از کمک‌های نظامی و مالی را برای کی‌یف تصویب می‌کند، و تاکید کرد اوکراین طی یک ماه آینده به این کمک‌ها نیاز دارد.

به گفته رویترز، تصرف شهر استراتژیک آودیوکا در شرق اوکراین توسط نیرو‌های روسی، که منجر به عقب‌نشینی نیرو‌های اوکراینی شد، بزرگترین پیروزی روی زمین روسیه از ماه مه ۲۰۲۳ بود، و اوکراین را در تنگنا قرار داد.

زلنسکی گفت متحدان غربی اوکراین می‌دانند که کی‌یف تا حداکثر یک ماه دیگر به پشتیبانی نیاز دارد، و افزود که درباره چشم‌انداز دریافت موشک‌های دوربرد از شرکای غربی «احساس مثبت» دارد.

زلنسکی درباره راهبرد جنگی در صورت تهاجم جدید روسیه گفت کی‌یف «برنامه مشخص» برای مقابله با نیرو‌های روسی دارد، اما جزئیات آن را نمی‌تواند فاش کند چرا که ممکن است نیرو‌های اوکراینی را به خطر بیندازد.

به گفته رئیس‌جمهوری اوکراین: «برنامه‌ای وجود دارد، و جزئیات آن هم مشخص است، ولی من نمی‌توانم آن‌ها را به شما بگویم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی