تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
داعش هنوز توانایی ارتکاب جنایات تروریستی را دارد

آمار عجیب داعشی‌های فعال در سوریه

فرماندهی «نیرو‌های سوریه دموکراتیک» موسوم به «قسد» اعلام کرد برآورد‌ها حاکی از وجود ۱۰۰۰۰ داعشی در خاک سوریه است و این گروه همچنان به عملیات خود ادامه می‌دهد.

کد خبر: ۱۶۱۸۶۳
۰۸:۴۳ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

آمار عجیب داعشی‌های فعال در سوریه

دیدارنیوز: «دیدبان حقوق بشر سوریه» هم گزارش داد داعش از آغاز سال جاری ۵۰ عملیات انجام داده که طی آن بیش از ۱۰۰ نظامی و غیرنظامی در خاک سوریه کشته شدند.

به نقل از العربیه، هم‌زمان، سیامند علی، سخنگوی «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» از دستگیری اعضای داعش در شهر حسکه شرق سوریه خبر داد و گفت «این سازمان عملیات فردی و جمعی خود علیه نیرو‌های نظامی، افراد سرشناس قبایل و حتی کارمندان ادارات خودمختار را آغاز کرده است.»

این سخنگو با اشاره به اینکه داعش «هنوز توانایی ارتکاب جنایات تروریستی را دارد»، توضیح داد که «اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این گروه شروع به جمع آوری صفوف خود کرده است.»

سیامند علی در پاسخ به سوالی درباره تعداد اعضای داعش گفت: «تعداد مشخصی وجود ندارد، اما برآورد‌ها نشان از حضور ۱۰ هزار نیروی داعشی مخفی فعال در خاک سوریه را دارد.»

به گفته او، هسته‌های داعش بر انجام حملات مخفیانه و کاشت مین تمرکز دارند و علاوه بر کشتار غیرنظامیان، به نیرو‌های ارتش سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به آن را هدف قرار می‌دهند.

اخیرا نیروی هوایی روسیه حملات خود علیه برخی مخفیگاه‌های اعضای داعش در صحرای سوریه را تشدید کرده است.

بر اساس آمار دیدبان حقوق بشر سوریه، هسته‌های این سازمان از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰ عملیات جداگانه شامل تله‌گذاری، حملات مسلحانه، بمباران مناطقی در غرب فرات، صحرای دیرالزور، رقه و حمص انجام داده‌اند.

گفتنی است که اعلان پیروزی کامل بر گروه تروریستی داعش و پایان دادن به سیطره‌اش بر کل منطقه جغرافیایی خاک سوریه در سال ۲۰۱۹ اعلام شد.

با این وجود، بر اساس گزارش‌های دیدبان حقوق بشر سوریه، تعداد کشته‌شدگان عملیات نظامی داعش در صحرای سوریه از ابتدای سال ۲۰۲۴ تا کنون به ۱۱۶ نفر رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی