تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

هشدار روسیه درباره رویارویی نظامی احتمالی در اروپا

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت این سازمان اعلام کرد نه تنها اوکراین، بلکه کل اروپا در معرض خطر تبدیل شدن به سکوی پرشی برای رویارویی نظامی است و ایالات متحده این قاره را به چنین وضعیتی می‌کشاند.

کد خبر: ۱۶۱۷۶۲
۱۰:۲۳ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

هشدار روسیه درباره رویارویی نظامی احتمالی در اروپا

دیدارنیوز: نماینده روسیه نسبت به رویارویی نظامی احتمالی در اروپا هشدار داد.

نبنزیا گفت: "امروز نه تنها اوکراین، بلکه کل اروپا بار دیگر در معرض خطر تبدیل شدن به سکوی پرشی برای رویارویی نظامی است که شما را از آن سوی اقیانوس به آن می‌کشانند. آیا مردم کشور‌های اروپایی به این نیاز دارند؟ من می‌خواهم باور کنم که چنین نیست؟"

به گفته وی، نظرسنجی‌های عمومی انجام شده در ماه ژانویه در ۱۲ کشور اروپایی نشان می‌دهد که تنها ۱۰ درصد اروپایی‌ها معتقدند اوکراین می‌تواند روسیه را شکست دهد.

نماینده دائم روسیه خاطرنشان ساخت: "کشاورزان اروپایی شورش می‌کنند و نمی‌خواهند بازار‌های کشاورزی را به دلیل دامپینگ صادرکنندگان اوکراینی از دست بدهند. فیلم‌هایی از رسوایی‌ها در مرز لهستان و اوکراین، جایی که مرزبانان لهستانی از عبور کامیون‌های اوکراینی حامل غلات خودداری می‌کنند، به طور گسترده پخش می‌شود. بدیهی است که اکنون هیچگونه "آینده اروپایی" برای اوکراین کاملاً فاسد و جنایتکار با مردم فقیر، که رهبری دست نشانده کنونی آن را از "انبار غله تمام شوروی" به این حالت تبدیل کرده، وجود ندارد."

او افزود که به اوکراین از زمان به دست آوردن استقلال رسمی، نقش نامناسب سکوی پرش بر ضد روسیه داده شده است.

نماینده روسیه در پایان گفت در سال ۲۰۰۴، در واقع اولین کودتای ضد قانون اساسی سازماندهی شده توسط غرب در اوکراین صورت گرفت که در نهایت مردم از آن حمایت نکردند. در آن زمان غرب شروع به آماده سازی کودتا به گونه‌ای کرد که دیگر این کودتا با مشکل روبرو نشود تا اپوزیسیون میهن‌پرستان این کشور برای همیشه نابود شود. در همه سال‌های پس از کودتای میدان در اوکراین چنین وضعی وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی