تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
امیرعبداللهیان در سریلانکا مطرح کرد

اسرائیل امنیت منطقه را به خطر انداخته است

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در جریان سفر خود به سریلانکا گفت: رژیم اسرائیل امنیت منطقه را قویا به مخاطره انداخته است.

کد خبر: ۱۶۱۶۵۳
۱۸:۳۲ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

اسرائیل امنیت منطقه را به خطر انداخته است

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که رژیم اشغالگر اسرائیل امنیت منطقه را قویا به مخاطره انداخته است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران عصر روز سه‌شنبه و در جریان سفر به سریلانکا و نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه این کشور آسیایی در جمع خبرنگاران با بیان مطلب فوق گفت: ما از موضع قوی سریلانکا در پیوستن به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل مبتنی بر ضرورت توقف نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری قدردانی می‌کنیم.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «ما بار دیگر از ابتکار عمل آفریقای جنوبی برای پیگیری جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه در دیوان بین المللی دادگستری حمایت می‌کنیم»، اظهار کرد: اجماع حاصله در اتحادیه آفریقا در حمایت از مردم مردم فلسطین مورد توجه ماست و اتفاق نظر داریم که در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی الگوی به کار گرفته شده در اتحادیه آفریقا در حمایت از فلسطین و ضرورت توقف جنایت‌های جنگی اسرائیل باید تکرار شود.

امیرعبداللهیان در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در نشست مطبوعاتی مشترک با «علی صبری» وزیر خارجه سریلانکا با اشاره به رایزنی هایش در جریان سفر به این کشور تصریح کرد: امروز گفتگو‌های مفصل و توافقات نتیجه بخشی را با وزیر امور خارجه سریلانکا داشتیم.

او با بیان اینکه ابعاد مختلف همکاری‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی، فناوری و گردشگری را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در ۲ کشور توافق کردیم مناسبات را در تمامی زمینه‌های مورد علاقه ارتقا و تحکیم ببخشیم و در همین راستا تاکید داشتیم که کمیسیون مشترک همکاری‌های افتصادی ۲ کشور بزودی برگزار شود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این‌که مذاکرات جامع و مفیدی نیز با نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور سریلانکا داشته است، تصریح کرد: رئیس‌جمهور از توافقات به عمل آمده بین وزیران امور خارجه ۲ کشور قویا حمایت و بر دعوت از ابراهیم رئیسی برای سفر به سریلانکا تأکید کرد.

او افزود: امیدواریم در اولین فرصت ممکن شاهد سفر ابراهیم رئیسی به سریلانکا و گفتگو‌های نتیجه بخش روسای جمهور ۲ کشور باشیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست مطبوعاتی اعلام کرد: بزودی در چارچوب مناسبات قوی ۲ کشور شاهد افتتاح نیروگاه برق ۱۰۰ مگاواتی که توسط شرکت‌های ایرانی و با همکاری مشترک ۲ کشور احداث شده است، خواهیم بود.

او همچنین به پتانسیل‌های گردشگری ۲ کشور اشاره کرد و گفت: مردم ایران، سریلانکا را یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کردند. سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار ایرانی به سریلانکا با هدف گردشگری سفر کردند.

امیرعبداللهیان در همین راستا، اظهار کرد: از مردم سریلانکا برای سفر به ایران دعوت به عمل می‌آوریم.

او تاکید کرد: با اراده‌ای که در رهبران ۲ کشور وجود دارد، در آینده نزدیک شاهد افزایش هر چه بیشتر مناسبات بین ۲ کشور خواهیم بود.

امیرعبداللهیان در این نشست مطبوعاتی همچنین با بیان این که اخیرا ۲ ناو ایرانی در سواحل سریلانکا پهلو گرفته‌اند، تصریح کرد: ما از امنیت دریایی و کشتیرانی در خلیج فارس، اقیانوس هند و منطقه قویا حمایت می‌کنیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی