تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

دفاع آمریکا و بریتانیا از حمله به حوثی‌ها؛ روسیه محکوم کرد

پس از حملات نظامی آمریکا و انگلیس به اهداف شبه‌نظامیان حوثی در یمن و دفاع از این حملات، روسیه که حدود دو سال پیش به اوکراین تجاوز نظامی کرد، این اقدام را مخالف با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل دانست.

کد خبر: ۱۶۱۰۶۴
۱۲:۵۲ - ۲۳ دی ۱۴۰۲

دفاع آمریکا و بریتانیا از حمله به حوثی‌ها؛ روسیه محکوم کرد

دیدارنیوز: در حالی که ایالات متحده و بریتانیا از حملات نظامی خود علیه شبه‌نظامیان حوثی در یمن دفاع کردند، روسیه ضمن محکوم کردن این حملات، آن را مخالف با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل درباره حق دفاع از خود، تلقی کرد.

با این حال، لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در شورای امنیت تاکید کرد، هدف حملات ایالات متحده و بریتانیا علیه اهداف شبه‌نظامیان حوثی، کاهش توانایی‌های این گروه در حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن بوده است.

به نقل از العربیه، گرینفیلد در شورای امنیت افزود: «این حملات لازم، متناسب و مطابق با قوانین بین الملل بوده که ایالات متحده در حق دفاع از خود استفاده انجام داده است.»

نماینده آمریکا تاکید کرد: «ایالات متحده تلاش کرد بدون استفاده از نیرو‌های نظامی با تهدید حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ مقابله کند، اما موفق نشد. این حملات در پی حملات پهپادی و موشکی پیچیده شبه‌نظامیان حوثی به یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ صورت گرفت.»

گرینفیلد گفت: «قصد گسترش جنگ در منطقه را نداریم، بلکه هدف خنثی کردن چاشنی تنش و بازگشت امنیت در دریای سرخ است.»

هم‌زمان، باربارا ودور نماینده بریتانیا در شورای امنیت با تاکید به اینکه لندن خود را ملزم به دفاع از تجارت جهانی می‌داند، گفت: «روز گذشته برخی از تدابیر لازم، محدود و متناسب برای دفاع از خود را با همکاری ایالات متحده اتخاذ کردیم.»

او افزود: «لازم است حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌ها در دریای سرخ متوقف شود و از آن‌ها می‌خواهیم که تنش را کاهش دهند.»

از سوی دیگر، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در شورای امنیت، حملات آمریکا و بریتانیا را محکوم کرد و گفت: «این حمله به قوانین بین الملل احترام نگذاشته و طبق منشور سازمان ملل، هیچ ارتباطی به حق دفاع از خود ندارد.»

نبنزیا افزود: «دو کشور آمریکا و بریتانیا حملات سنگینی در خاک یمن انجام دادند. من از حمله به یک گروه در یمن صحبت نمی‌کنم، بلکه حمله به مردم کل کشور است. در این حمله از هواپیما، کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها استفاده شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی