تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.
مهدی عسگری، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد

دولت موظف است حقوق‌ها را معادل تورم افزایش دهد

مهدی عسگری، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: دولت موظف است که حقوق‌ها را معادل تورم افزایش دهد، اما به دلیل برخی بهانه‌های مرسوم از این کار خودداری می‌کند درحالیکه دولت یا باید تورم را کنترل کند و یا لااقل با افزایش عادلانه حقوق، قدرت خرید کارمند و کارگر را حفظ کند.

کد خبر: ۱۶۰۸۶۰
۰۹:۵۸ - ۱۸ دی ۱۴۰۲

دولت موظف است حقوق‌ها را معادل تورم افزایش دهد

دیدارنیوز: نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت:برخی افراد زمانیکه به قیمت‌گذاری محصولات می‌رسیم به صورت جدی از آزادسازی قیمت‌ها دفاع می‌کنند، اما به تناسب آن صحبتی از افزایش عادلانه حقوق‌ها نمی‌شود، اگر می‌خواهیم قیمت‌ها را آزاد کنیم، حقوق‌ها نیز باید به تناسب به روز و واقعی شود.

به نقل از خانه ملت، مهدی عسگری درباره عدم تناسب افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات با میزان رشد حقوق کارمندان و کارگران، گفت: ما با یک چرخه معیوب در مباحث اقتصادی و قیمت‌گذاری روبه‌رو هستیم؛ یکی از این مشکلات تعیین میزان افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم است به عبارتی وقتی نوبت به افزایش حقوق کارمندان و کارگران می‌رسد، بیان می‌شود که این افزایش موجب تورم خواهد شد که این نگاه در سال‌های اخیر موجب شده افزایش حقوق حتی کمتر از نصف تورم باشد.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درعین حال وقتی به سراغ قیمت‌گذاری محصولات و خدمات می‌رویم، محاسبات بسیار دقیقی از جمله درخصوص تغییر قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید متناسب با افزایش نرخ دلار انجام می‌شود و قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم رشد پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: چگونه هنگام قیمت‌گذاری کالا‌ها و خدمات، قیمت تمام شده به دقت محاسبه و به روز می‌شود، اما این شیوه برای میزان افزایش حقوق به کار گرفته نمی‌شود، به طور مثال در حالیکه نرخ تورم بیش از ۴۰ درصد بود، اما حقوق فقط ۲۰ درصد رشد داشت و تکرار این موضوع در سنوات متوالی موجب شده، قدرت خرید مردم کاهش مضاعف پیدا کند در واقع تورم به صورت تصاعدی افزایش داشته، اما در مقابل قدرت خرید پایین مانده است که این موجب خسارت به حقوق‌بگیران شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بنده اعتراض خود به این شیوه را در جریان بررسی بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و هنگام بررسی کلیات بودجه مطرح کردم، تصریح کرد: دولت موظف است که حقوق‌ها را معادل تورم افزایش دهد، اما به دلیل برخی بهانه‌های مرسوم از این کار خودداری می‌کند درحالیکه دولت یا باید تورم را کنترل کند و یا لااقل با افزایش عادلانه حقوق، قدرت خرید کارمند و کارگر را حفظ کند.

عسگری افزود: بنابر محاسبات، تأثیر افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ در تورم عمومی حدود ۳ درصد بوده است به عبارت دیگر حقوق بیشتر از آنکه علت تورم باشد متأثر از تورم آب می‌رود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برخی افراد زمانیکه به قیمت‌گذاری محصولات می‌رسیم به صورت جدی از آزادسازی قیمت‌ها دفاع می‌کنند، اما به تناسب آن صحبتی از افزایش عادلانه حقوق‌ها نمی‌شود، اگر می‌خواهیم قیمت‌ها را آزاد کنیم، حقوق‌ها نیز باید به تناسب به روز و واقعی شود به عبارتی دیگر اگر قرار است قیمت‌ها با دلار سنجیده شود، باید حقوق‌ها نیز با همین معیار افزایش یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی