تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.
انتخابات مجلس ۱۴۰۲

صلاحیت داماد حسن روحانی تایید نشد؛ «چه پرونده‌ای دارم که رد صلاحیت کرده‌اید؟»

کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی می‌گوید صلاحیتش برای حضور در انتخابات مجلس دوازدهم تایید نشده و شکایت و اعتراض خود را از مراجع قانونی دنبال خواهد کرد.

کد خبر: ۱۶۰۷۹۴
۲۲:۰۳ - ۱۶ دی ۱۴۰۲

داماد حسن روحانی ردصلاحیت شد/

دیدارنیوز _ سرویس سیاسی: کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق کشورمان اعلام کرد صلاحیت او برای حضور در انتخابات مجلس در سال جاری تایید نشده و در این رابطه پس از حضور در هیات نظارت به شش سوال پاسخ داده است.

در بیانیه مهدی‌زاده آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ و شریف ایران هموطنان و هم استانی‌های عزیزم در استان آذربایجان شرقی و همشهریان ترک زبان و با غیرتم

سلام و درود.

ضمن تشکر از لطف و محبت‌هایی که به بنده کوچکتان داشتید، براساس پیامک واصله از ستاد انتخابات صلاحیت بنده در هیات نظارت تایید نشد. حال که امروز از ورود فرزند آذربایجان ممانعت می‌کنند، به بیان چند نکته در ذیل خواهم پرداخت و شکایت و اعتراض خود را از مراجع قانونی دنبال خواهم کرد تا پیش شما شرمنده نگردم.

بنده را به استناد بند ۲ ماده ۳۱ قانون انتخابات عدم تایید صلاحیت کرده اند. اما خادم شما نه اقدام مسلحانه علیه نظام کرده و نه مواضع خصمانه علیه نظام گرفته. بلکه همواره برای رشد و اعتلا و سربلندی وطنم تلاش کرده ام. خیلی از این آقایان حتی در محله خود افتخاری ندارند، اما اینجانب بار‌ها پرچم این کشور را در مسابقات جهانی اختراعات به اهتزاز درآورده‌ام. اما گویا این موارد مطرح نیست. پس از حضور در هیات نظارت از اینجانب ۶ سوال مطرح گردید که سوال‌ها و پاسخ‌های خود را جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‌کنم و از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهم دلیل عدم تایید بنده را منتشر کنند تا همه ملت ایران بدانند به چه دلیلی عدم التزام عملی به جمهوری اسلامی ایران شده‌ام.

۱- چرا در مصاحبه‌ای گفته‌اید پیمان شانگهای در زمان آقای روحانی انجام شده؟ درصورتی که در زمان آقای رئیسی بوده؟

پاسخ: این پیمان در زمان روحانی انجام گرفت و در آخرین جلسه کلیه کشور‌ها عضویت ایران را پذیرفتند و قرار شد در اولین جلسه که تشکیل می‌شود این موضوع رسما اعلام شود. اما به خاطر کرونا این جلسات تشکیل نشد و دولت تدبیر و امید به پایان کار خود رسید و در اولین جلسه‌ای که در دولت جدید تشکیل شد همه اعضا به اتفاق عضویت ایران را پذیرفتند.

۲- چرا در توییتی از برجام و FATF دفاع کرده‌اید؟

پاسخ: برجام تصمیم شخص نبود، تصمیم نظام بود. چرا اگر برجام خلاف منافع ملی بود، شورای نگهبان آن را تایید کرد و چرا امروز دولت رئیسی آن را دنبال می‌کند و در وعده انتخاباتی خود گفت ما بلدیم چطور برجام را عملیاتی کنیم، شما بلد نبودید.

۳- چرا گفته‌اید قیمت گوشت و مرغ گران شده و مرغ پرواز کرده است؟

پاسخ: خبر دارید قیمت مرغ و گوشت چقدر است؟ آن زمان قیمت گوشت ۵۰۰ و مرغ ۱۰۰ بود به نظر شما ارزان است؟

طرف سوال کننده: خیر گران است. پس اعلام کنید ما در مجلس کسی می‌خواهیم که روزه سکوت بگیرد؛ و حتی به گرانی هم انتقاد نکند این خلاف منویات رهبری است.

۴- به ما گزارش شده شما تبلیغات زود هنگام انتخاباتی در دور قبل داشته‌اید و در استانداری اقامت داشته‌اید؟

پاسخ: بنده تبریزی‌ام، مگر خانه و کاشانه ندارم که در استانداری اقامت کنم؟ این صحبت‌ها و گزارشات شبیه فکاهی و جوک است و وقتی بنده عدم احراز شده‌ام دور قبل چطور تبلیغات زود هنگام کرده‌ام؟

۵- شخصی به نام ... را می‌شناسید؟

پاسخ: خیر، اصلا نشنیده‌ام. روزانه صد‌ها نفر در ستاد رفت و آمد داشتند. مگر بنده باید تک تک اسم این دوستان را بدانم؟!

۶- چرا گفته‌اید عضو هر پیمانی شویم، تا برجام حل نشود مشکلات برطرف نخواهد شد؟

پاسخ: اولا بنده نگفته‌ام مشکلات حل نخواهد شد، اظهار کرده‌ام تا حل نشدن مسئله برجام و اف‌ای تی اف نمی‌توانیم ریشه‌ای مشکلات را حل کنیم. باید با دنیا تعامل داشته باشیم. این تاکید رهبری است. اسرائیل می‌خواهد ما منزوی باشیم. امروز بعد از گذشت ۳ سال چطور شد؟ پس نتوانستید بدون برجام مشکلات را حل کنید. دلار ۵۲ تومان است، گوشت ۵۰۰ تومان و مرغ ۱۰۰ تومان. آیا مشکلات را حل کرده‌اید؟

آیا این اظهار نظر‌ها و نقد‌ها که در چارچوب آزادی بیان و قانون اساسی انجام شده عدم التزام عملی به جمهوری اسلامی است؟ مگر رهبر انقلاب نمی‌گوید حتی خود من را نقد کنید؟ چرا کاسه داغ‌تر از آش شده‌اید؟ یکبار اعلام کنید از شما به دلیل وصلت با روحانی خوشمان نمی‌آید. من جوان ۳۸ ساله چه پرونده مالی و اقتصادی و یا اخلاقی دارم که رد صلاحیت کرده‌اید؟ منتشر کنید تا همه مردم بدانند زین پس بندی را در موارد رد صلاحیت اضافه کنید، هر کس کوچکترین نسبتی با حسن روحانی داشته یا در آینده خواهد داشت، رد صلاحیت است. هرگونه دفاع از دولت ایشان، برجام و اف‌ای تی اف و دستاورد‌های دولت ایشان به منزله ردصلاحیت است. حتی داشتن عکس با ایشان نیز جرم تلقی شده و رد صلاحیت خواهید شد. شما انتقام برجام را که تصمیم نظام بود از یک جوان ۳۸ ساله می‌گیرید؟ اگر برجام بد بود، چرا شورای نگهبان آن را تایید کرد؟ خداوند بر هردو جهان آگاه و بیناست.

از لحظه اول در اقدام کور و بزدلانه، صداوسیما شروع به تخریب اینجانب و حسن روحانی کرد و به دروغ و تهمت اعلام کرد رد صلاحیت بنده به دلیل زمین خواری و فروختن زمین‌های موات بوده است. تا این لحظه هم نه کسی عذرخواهی کرده، نه جبران. بلکه تاکید برعدم صلاحیت نیز داشته‌اند. دوستی می‌گفت وقتی بسیاری از بزرگان را رد صلاحیت کردند و پس از آن عزیزان دیگری هم رد شدند دیگر نباید انتظاری از این دوستان داشت. اما بنده رد صلاحیت خود و دیگر جوانان را مهم‌تر از این مسائل مطرح شده می‌دانم چرا که ما کل حیاتمان با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز شده و ما فرزندان این انقلاب و نظام هستیم و با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی بزرگ شده‌ایم. شما دارید فرزندان خودتان را رد صلاحیت می‌کنید. مگر می‌شود پدری فرزند خود را طرد کند و او را خانه‌نشین کند؟ تفاوت اینجاست هیات‌های نظارت توصیه و رهنمود‌های مقام معظم رهبری را مبنی بر ارائه راهکار‌های افزایش مشارکت و نقش آفرینی گروه‌های سیاسی را بر عکس انجام داده‌اند و حتی وزیر اطلاعات نیز رد صلاحیت شده است و این رویه خلاف افزایش مشارکت در انتخابات است. شورای نگهبان این رویه را اصلاح کند تا جوانان و نخبگان بتوانند در آینده کشور نقش آفرینی کنند آنچه شرط بلاغ بود گفتیم لذا تکلیف دیگر از گردن اینجانب برداشته شده و این آقایان باید بین بهشت و جهنم یکی را انتخاب کنند که خود می‌دانند و خدای خود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی