تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

زلزله ۷.۶ ریشتری ژاپن؛ تلفات به ۴۸ نفر رسید

پس از زلزله شدید و مرگبار ۷.۶ ریشتری ژاپن در روز اول ژانویه ۲۰۲۴، مقامات این کشور اعلام کردند که شمار تلفات به دستکم ۴۸ نفر رسیده است.

کد خبر: ۱۶۰۶۲۵
۱۲:۰۶ - ۱۲ دی ۱۴۰۲

زلزله ۷.۶ ریشتری ژاپن؛ تلفات به ۴۸ نفر رسید

دیدارنیوز: مقامات ژاپن اعلام کردند از روز گذشته ۱۵۵ زمین لرزه در این کشور رخ داده و شمار تلفات آن به ۴۸ نفر رسیده است.

روز گذشته و در اولین روز سال نوی میلادی، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۶ ریشتر مرکز ژاپن را لرزاند و هشدار وقوع سونامی در این کشور صادر شد. این نخستین هشدار وقوع سونامی پس از زمین لرزه و سونامی سال ۲۰۱۱ در شمال شرقی ژاپن است. هشدار وقوع سونامی بدان معناست که احتمال ایجاد امواجی با ارتفاع بیش از ۳ متر وجود دارد.

آژانس هواشناسی ژاپن اعلام کرد پس از این زمین لرزه تاکنون بیش از ۱۵۰ زمین لرزه دیگر رخ داده است. این آژانس درباره احتمال وقوع زمین لرزه‌های شدیدتر در روز‌های آینده هشدار داد.

براساس این گزارش تیم‌های امداد و نجات در حال جستجو در میان خرابه‌های ساختمان‌ها در برخی مناطق هستند برای یافتن افراد گرفتار آسیب دیده هستند. در حالی که برخی جاده‌ها دچار شکاف شده و برق ده‌ها هزار خانه قطع شده است.

پس از وقوع این زمین لرزه هزاران تن از کارکنان ارتش، آتش نشانان و ماموران پلیس از سراسر کشور به مناطق غربی شبه جزیره نوتو در استان ایشیکاوا که محل اصلی وقوع زمین لرزه بوده، اعزام شده اند.

با این حال، تلاش تیم‌های امدادرسانی به دلیل شدت خسارات وارد شده و ساختمان‌های تخریب شده و جاده‌های مسدود شده با اختلال مواجه شده و مقامات می‌گویند ارزیابی کامل آثار و پیامد‌های این زمین لرزه مشکل است.

در پی وقوع این زمین لرزه، حرکت بسیاری از قطارها، کشتی‌ها و هواپیما‌ها به مناطق زلزله زده، تعلیق شده است. فرودگاه نوتو نیز به علت آسیب در مسیر باند پرواز، ترمینال و مسیر‌های منتهی به فرودگاه بسته شده است.

همچنین حدود ۵۰۰ نفر در اتومبیل‌های خود در محوطه پارکینگ فرودگاه گرفتار شده‌اند.

مقامات استان ایشیکاوا تاکنون کشته شدن ۳۰ نفر را تایید کردند.

آژانس مدیریت بحران و آتش نشانی ژاپن نیز اعلام کرد آتش نشانان تاکنون چندین آتش سوزی ناشی از انفجار بر اثر زمین لرزه را مهار کرده اند و تلاش کردند تا افراد گرفتار در زیر آوار ساختمان‌ها را نجات دهند.

همچنین روز گذشته در پی وقوع این زمین لرزه، مقامات روسیه در شهر‌های ولادی وستوک و ناخودکا هشدار احتمال وقوع سونامی را صادر کردند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی