تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

کنعانی: حمله به منافع اسرائیل امری طبیعی است

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که با افزایش نفرت نسبت به اسرائیل در سطح جهان، اقدامات گروه‌های مقاومت در هدف قرار دادن منافع این رژیم امری طبیعی است.

کد خبر: ۱۶۰۲۴۲
۱۷:۲۵ - ۰۳ دی ۱۴۰۲

کنعانی: حمله به منافع اسرائیل امری طبیعی است

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه «متهم کردن ایران به هدف قرار دادن منافع رژیم صهیونیستی در منطقه اهداف سیاسی دارد و ما به این اتهامات اهمیت نمی‌دهیم»، خاطرنشان کرد اقدامات گروه‌های مقاومت علیه منافع رژیم صهیونیستی امری طبیعی است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفتگو با اسپوتنیک تاکید کرد که شکست پیشنهادات قطعنامه‌های بین‌المللی برای ایجاد آتش‌بس در غزه توسط آمریکا باعث شد که رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت در نوار غزه شود.

وی گفت: جنبش حماس اعلام کرد که آماده رسیدن به توافق آتش‌بس است، اما در سایه تداوم بمباران‌های رژیم صهیونیستی تحقق این گام امکان‌پذیر نیست.

کنعانی در بخش دیگری خاطرنشان کرد که با افزایش نفرت نسبت به رژیم صهیونیستی در سطح جهان، اقدامات گروه‌های مقاومت در هدف قرار دادن منافع این رژیم امری طبیعی است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفت که تهران به اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه ایران منافع رژیم صهیونیستی در منطقه را هدف قرار می‌دهد، اهمیتی نمی‌دهد و این اتهامات اهداف سیاسی دارد.

اخیرا شبکه الجزیره نیز به نقل از یک مسئول ایرانی نوشت که اتهامات رژیم صهیونیستی علیه ایران مبنی بر هدف قرار دادن کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی با پهپاد دروغین است و اهداف سیاسی دارد.

این مسئول ایرانی تاکید کرد: هرگونه اقدام از سوی رژیم صهیونیستی که امنیت ملی ما در آبراهه‌های بین‌المللی را تهدید کند با پاسخی همراه خواهد بود که انتظار آن را ندارند.

وی افزود: ایده ایجاد ائتلاف بین‌المللی در دریای سرخ و باب المندب اوضاع را پیچیده‌تر و بی‌ثباتی را عمیق‌تر خواهد کرد. عملیات انصارالله یمن در باب‌المندب نتیجه موضع آمریکا در حمایت کامل از رژیم صهیونیستی است.

این مسئول خاطرنشان کرد که ما به صراحت به واشنگتن اعلام کردیم برای هم‌پیمانان خود در محور مقاومت دستور صادر نمی‌کنیم.

پیش از این دیوید کامرون، وزیر امورخارجه انگلیس در گفتگو با روزنامه تلگراف به اتهام‌پراکنی علیه ایران پرداخت و مدعی شد که این کشور در انگلیس و غرب آسیا فعالیت‌های مخربی دارد.

وی در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود گفت که انگلیس و متحدانش می‌بایست مجموعه‌ای قوی از اقدامات بازدارنده علیه ایران به کار گیرند.

دیوید کامرون همچنین با اشاره به اقدامات اخیر انصارالله یمن برای هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، گفت که انصارالله تنها یکی از چندین گروهی است که ایران از آن‌ها حمایت می‌کند که شامل حماس نیز می‌شود.

این اتهام‌زنی‌ها در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران بار‌ها تاکید کرده‌اند که گروه‌های مقاومت در کشور‌های منطقه کاملاً مستقل و بنا بر صلاحدید و تصمیم خود در ارتباط با امنیت کشورهای‌شان و یا حمایت از ملت مظلوم فلسطین عمل می‌کنند.

صنعاء هم اعلام کرده است که تنها کشتی‌هایی را هدف قرار می‌دهد که عازم سرزمین‌های اشغالی هستند و به هشدار‌ها برای تغییر مسیر توجه نمی‌کنند. یمن اطمنیان داده آزادی دریانوردی را برای کشتی‌های دیگر در دریای سرخ حفظ خواهد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی