تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد

آبان تمام شد، کلاس‌ها همچنان بدون معلم!

رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش دولت رئیسی در هفته‌های اخیر در پاسخ به انتقاد‌ها درباره کمبود معلم در کلاس‌های درس بارها از رفع این مشکل خبر داده، اما برخی نمایندگان مجلس نظر دیگری دارند و در این رابطه، شیوا قاسمی پور، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس گفته: آبان به پایان رسید و هنوز با کلاس‌های درس بدون معلم مواجهیم. فقط در حوزه انتخابیه‌ام ۳۰ کلاس بدون معلم وجود دارد!

کد خبر: ۱۵۸۸۲۰
۱۱:۵۷ - ۳۰ آبان ۱۴۰۲

آبان تمام شد، کلاس‌ها همچنان بدون معلم!

دیدارنیوز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، گفت: آبان به پایان رسید و هنوز با کلاس‌های درس بدون معلم در سراسر کشور مواجهیم و فقط در حوزه انتخابیه‌ام ۳۰ کلاس بدون معلم وجود دارد.

شیوا قاسمی پور در گفتگو با خانه ملت، درباره ادامه معضل کمبود معلم در کشور، عنوان کرد: متأسفانه با وجود به پایان رسیدن آبان ماه و گذشت ۲ ماه از شروع سال تحصیلی، گزارش‌ها حاکی از این است که همچنان با کلاس درس خالی از معلم مواجه هستیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول وزیر آموزش و پرورش به قالیباف در جلسه غیرعلنی مبنی بر اینکه این مشکل طی دو هفته حل و فصل خواهد شد، افزود: فقط در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد ۳۰ کلاس درس وجود دارد که هنوز معلم ندارد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر برخی کلاس‌های چند پایه نیز با یک معلم اداره می‌‍شود یا مجبور هستیم دانش آموزان را از یک مدرسه به مدرسه دیگری با سرویس در آستانه فرارسیدن فصل سرما و برف منتقل کنیم که مشکلات بسیاری را به دنبال دارد.

مریوان ۸۰۰ کلاس درس کم دارد

قاسمی‌پور با بیان اینکه حوزه انتخابیه‌ام ۸۰۰ کلاس درس کم دارد، اضافه کرد: این کمبود فقط مربوط به شهر مریوان است نه روستا‌های اطراف؛ از سوی دیگر حتی با نبود صندلی در کلاس‌‎های درس نیز مواجه هستیم.

وی با یادآوری مرزی بودن انتخابیه خود، اضافه کرد: جمعیت مریوان به دلیل اشتغال در مرز هر ساله رو به افزایش است و شهر مهاجری پذیری به نسبت شهر‌های مرکزی به شمار می‌آید و به همین دلیل باید فکری اساسی کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته این بی تدبیری ها، شنیده‌ها حاکی از این است که در استان و حتی شهر تهران نیز همچنان با مشکل کمبود معلم مواجه هستیم و در نشست امروز کمیسیون آموزش نیز نماینده پاکدشت به این مسئله اشاره کرد.

وی تصریح کرد: حتی برخی از نمایندگان به اعضای کمیسیون آموزش مراجعه و عنوان می‌کنند چرا اقدامی در این رابطه صورت نمی‌‎گیرد، ولی بر اساس همین گزارش کمیسیون آموزش بود که نشست غیرعلنی به منظور رسیدگی به این موضوع تشکیل شد. در همان نشست غیر علنی وظایفی برای وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی تعیین و نهایتا مقرر شد که دو هفته‌ای معضل کمبود معلم در کشور حل شود، ولی امروز با وجود گذشت یک ماه از نشست غیرعلنی مجلس، همچنان در سراسر کشور با مشکل کمبود معلم مواجه هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی