تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

بورل: اسرائیل چشم به روی همه چیز نبندد

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان سفر خود به اسرائیل و در واکنش به حمله ماه گذشته حماس، از تل‌آویو خواست که دچار خشم نشود و چشم به روی همه چیز نبندد.

کد خبر: ۱۵۸۶۲۷
۰۹:۲۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲

بورل: اسرائیل چشم به روی همه چیز نبندد

دیدارنیوز: بورل در جریان بازدید از اسرائیل گفت: وحشت و هراس‌افکنی، رفتاری مشابه را توجیه نمی‌کند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه از اسرائیل خواست که در واکنش به حمله ماه گذشته حماس دچار خشم نشود و چشم به روی همه چیز نبندد.

رئیس دپیلماسی اتحادیه اروپا همزمان با ادامه بمباران‌های مرگبار غزه و در حالیکه ارتش اسرائیل برای «عملیاتی زمینی با هدف نابودی کامل حماس» وارد این بخش محاصره شده از سرزمین‌های فلسطینی شده، تاکید کرد: هراس‌افکنی رفتاری مشابه را توجیه نمی‌کند.

بورل در نخستین سفر خود به اسرائیل پس از حمله ۷ اکتبر، هنگام بازدید از شهرک‌های اسرائیلی واقع در نزدیکی مرز نوار غزه تلاش کرد با میزبانان خود به دلیل آنچه در جریان حمله حماس بر آن‌ها گذشته ابراز همبستگی کند.

وی در عین حال نگرانی جامعه بین‌المللی نسبت به شمار بالای تلفات غیرنظامیان فلسطینی در غزه را مورد تاکید قرار داد.

این رویکرد متوازن از سوی بورل به نوعی نشان دهنده تلاش وی برای پایبندی به یک موضع حد وسطی قابل قبول از سوی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است که بعضا بر سر بحران مناقشه اسرائیل و فلسطین اختلافات عمیقی دارند.

بورل که الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل وی را همراهی می‌کرد پس از بازدید از کیبوتصی که در پی حمله هفت اکتبر ویران شد؛ از تجربیات شخصی خود درباره زندگی و کار در یک کیبوتص طی دهه ۱۹۶۰ گفت.

وی سپس خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط افراد به گروگان‌گرفته شده توسط حماس شد و تاکید کرد که اتحادیه اروپا خواستار آتش‌بس فوری و ایجاد کریدور‌های بشردوستانه برای تسهیل در امر کمک‌رسانی به غیرنظامیان در غزه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی