تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...
بی‌توجهی به نتانیاهو

اسرائیل و شکاف در قدرت

تنش‌‌ها بین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و اعضای کابینه وی پس از حمله «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر، که شکست بزرگ اطلاعاتی این رژیم را آشکار کرد، افزایش یافته است.

کد خبر: ۱۵۸۴۱۷
۱۷:۱۲ - ۲۱ آبان ۱۴۰۲

اسرائیل و شکاف در قدرت

دیدارنیوز: این موضوع در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز شنبه با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یوآو گالانت، وزیر جنگ و بنی گانتس، عضو کابینه جنگ برگزار شد، آشکار گشت. نتانیاهو در میان بی توجهی از جانب گانتس و گالانت سخنرانی خود را به پایان رساند و آن دو از دست دادن با نتانیاهو خودداری کردند.

به نقل از صدی البلد، نتانیاهو به دلیل پستی که در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشته بود و در آن اصرار داشت که هیچ گونه هشداری در مورد "نیت جنگی" حماس در هیچ مرحله‌ای دریافت نکرده است، مورد حمله شدید بنی گانتس، عضو کابینه جنگ و همچنین یایر لاپید، رهبر اپوزیسیون قرار گرفت.

نتانیاهو در این پست نوشته بود: «برخلاف ادعا‌های نادرست: به نخست وزیر نتانیاهو تحت هیچ شرایطی و در هیچ مرحله‌ای نسبت به نیت‌های جنگی حماس هشدار داده نشد.»

وی با بیان اینکه ارزیابی اطلاعاتی مقامات امنیتی این بود که حماس اقدامی تهاجمی را آغاز نخواهد کرد، افزود: همه مقامات امنیتی از جمله رئیس ارتش اسرائیل و رئیس شاباک ارزیابی کردند که حماس «مورد بازدارندگی قرار گرفته است.»

نتانیاهو تاکید کرد که این ارزیابی‌ای است که بار‌ها از سوی همه نیرو‌های امنیتی و سرویس‌های اطلاعاتی به نخست‌وزیر و کابینه از جمله حتی قبل از وقوع حمله ارائه شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی