تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...
اخبار کرمان/ توضیحات مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور:

میراث فرهنگی درباره جابجایی مردم روستای کُنارصندل جیرفت!

توضیحات مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور در باره برنامه میراث فرهنگی استان کرمان برای جابجایی مردم روستای کُنارصندل جیرفت.

کد خبر: ۱۵۷۷۶۵
۱۲:۵۲ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲

میراث فرهنگی درباره جابجایی مردم روستای کُنارصندل جیرفت!

 

دیدارنیوز: مدیرکل ثبت آثار، حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه مردم صاحبان و حافظان اصلی محوطه‌های تاریخی هستند، گفت: میراث‌فرهنگی برنامه‌ای برای خروج و جابجایی مردم روستای کنارصندل جیرفت ندارد.

علیرضا ایزدی شامگاه ششم آبان ماه در پایان سفر یک روزه به شهرستان جیرفت و در بازدید از تپه کنار صندل اظهار کرد: این سفر به منظور بررسی و ضابطه‌مند کردن حریم تپه باستانی کنارصندل انجام شده و در تلاشیم مشکلات توسعه‌ای روستای کنارصندل هر چه سریعتر مرتفع شود.

وی افزود: بر اساس داده‌های باستان‌شناسی، کنارصندل یک منطقه ارزشمند است و مردم این منطقه در ازای تاریخ در این نقطه زندگی کرده‌اند. ضمن اینکه زندگی روزمره خود را انجام‌می‌دهند، صاحبان و حافظان اصلی این محوطه نیز محسوب می‌شوند.

ایزدی به دغدغه مردم نسبت به جابجایی روستای کنارصندل اشاره کرد و گفت: میراث‌فرهنگی برنامه‌ای برای جابجایی این روستا ندارد و قطعاً مشکلات مردم با ضوابطی که به حریم و عرصه این تپه تاریخی صدمه‌ای وارد نکند، قابل حل است.

مدیرکل ثبت آثار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: خروج مردم از این نقطه بدون شک باعث ایجاد مشکلات زیادی برای آن‌ها و همچنین محوطه می‌شود و میراث‌فرهنگی هم قصد اینکه مانع زندگی مردم این منطقه شود را ندارد.

ایزدی بیان کرد: با بررسی حریم تپه کنارصندل و مصوب کردن ضوابطی بر آن، مشکلات مردم رفع خواهد شد.

 

 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی