تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
واکنش یک فعال سیاسی به مرگ آرمیتا گراوند

ادامه سیاست باخت - باخت

احمد زیدآبادی، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار درباره مرگ آرمیتا گراوند، دختر نوجوانی که در متروی تهران بیهوش شده بود و روز گذشته با اعلام یک رسانه دولتی، جان خود را از دست داد، در مطلبی با عنوان «ادامه سیاست باخت - باخت» نوشت: «مرگ دلخراش روانشاد آرمیتا گراوند، به هر علتی که صورت گرفته باشد، شاهد دیگری از حساسیت جامعۀ ایرانی نسبت به اجبار زنان به نوعی پوشش خاص است.»

کد خبر: ۱۵۷۷۵۹
۱۲:۳۳ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲

ادامه سیاست باخت - باخت

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی به مرگ دلخراش آرمیتا گراوند واکنش نشان داد.

احمد زیدآبادی درباره این اتفاق تلخ که واکنش زیادی در پی داشتی، در مطلبی با عنوان «ادامۀ سیاست باخت-باخت!» نوشت: «مرگ دلخراش روانشاد آرمیتا گراوند، به هر علتی که صورت گرفته باشد، شاهد دیگری از حساسیت جامعۀ ایرانی نسبت به اجبار زنان به نوعی پوشش خاص است؛ حساسیتی که عملاً حکومت را در مظان اتهام دخالت در هر نوع مرگی از این قبیل قرار می‌دهد و به دردسر امنیتی دچار می‌کند.

آیا مجموعۀ تلاشی که دستگاه‌های حاکم برای رفع اتهام از خود در اغما و مرگ این دختر نوجوان به خرج دادند، برای درک این نکته کافی نیست که سیاست اجبارِ زنان به پوششی خاص، جز ایجاد التهاب دائمی در جامعه و بیم حکومت از فوران آن، حاصل دیگری ندارد؟ پس این سیاست باخت - باخت برای چه رها نمی‌شود؟»

مطلب مرتبط:

پایان مراقبت‌های ویژه از آرمیتا؛ «باید مجوز داشته باشید»

رسانه دولت: «آرمیتا گراوند» درگذشت

علیرضابیگی: موضوع «آرمیتا گراوند» مهم است؛ باید از وزیر کشور سوال کنیم

اظهارات وزیر کشور درباره «آرمیتا گراوند»؛ یک اتفاق بود

واکنش وزیرخارجه آلمان به ماجرای «آرمیتا گراوند»؛ این غیرقابل تحمل است

اگر روایت رسمی از بیهوشی «آرمیتا گراوند» بدون‌نقص است، چرا یک خبرنگار بازداشت شد؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی