تیتر امروز

ادعای اسرائیل؛ به حمله ایران
انتقام ایران پس از حمله تروریستی به کنسولگری در دمشق

ادعای اسرائیل؛ به حمله ایران "پاسخ" خواهیم داد/ بایدن: آمریکا به امنیت اسرائیل متعهد است

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شب گذشته (شنبه ۲۵ فروردین) حملات پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام داد.
گفتمان نظام سلطه جهانی؛ پاسخ بیژن عبدالکریمی به محمدحسن علایی (قسمت چهارم و پایانی)
مناظره متنی محمدحسن علایی، جامعه‌شناس با بیژن عبدالکریمی، استاد دانشگاه

گفتمان نظام سلطه جهانی؛ پاسخ بیژن عبدالکریمی به محمدحسن علایی (قسمت چهارم و پایانی)

در ادامه مناظره متنی محمدحسن علایی، جامعه‌شناس با بیژن عبدالکریمی، استاد دانشگاه درباره «گفتمان نظام سلطه جهانی» که سه قسمت قبلی را در دیدارنیوز خواندید، در قسمت چهارم و پایانی می‌توانید پاسخ...
جنگ ایران و اسرائیل؛ دور سوم ما را به جا‌های باریکی می‌کشاند/ ژئوپولتیک منطقه به نفع ما نیست
کارشناس روابط خارجی در گفت‌وگو با دیدارنیوز، علل و عواقب جنگ بین ایران و اسرائیل را بررسی کرد

جنگ ایران و اسرائیل؛ دور سوم ما را به جا‌های باریکی می‌کشاند/ ژئوپولتیک منطقه به نفع ما نیست

بر خلاف غالب پیش‌بینی‌ها، ایران به اسرائیل حمله موشکی و پهپادی مستقیم کرد، حمله‌ای که ممکن است پیامد‌هایی برای ایران به همراه داشته باشد. آنچه می‌خوانید نظر سید علی بیگدلی کارشناس روابط خارجی...

«روزهای سینمای ژاپن» در خانه هنرمندان

«روز‌های سینمای ژاپن» به عنوان بخشی از رویداد ماه فرهنگی ژاپن، با همکاری مشترک خانه هنرمندان ایران و سفارت ژاپن برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۵۷۷۵۶
۱۲:۲۰ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲

روزهای سینمای ژاپن در خانه هنرمندان

دیدارنیوز: سه فیلم از سینمای معاصر ژاپن در قالب برنامه «روز‌های سینمای ژاپن» در سالن استاد فریدون ناصری خانه هنرمندان ایران نمایش داده می‌شود.

به نقل از رسانه خانه هنرمندان ایران، «روز‌های سینمای ژاپن» به عنوان بخشی از رویداد ماه فرهنگی ژاپن، با همکاری مشترک خانه هنرمندان ایران و سفارت ژاپن برگزار می‌شود که به نمایش سه فیلم از سینمای این کشور اختصاص دارد.

بر این اساس فیلم‌های «گل‌های دیگری» به کارگردانی اوکودا یوسوکه، سه‌شنبه ۹ آبان، «خداحافظی طولانی» ساخته ناکانو ریوتا، چهارشنبه ۱۰ آبان و «درخت آلوی تنها» به کارگردانی واجیما کوتارو، پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ در سالن استاد فریدون ناصری خانه هنرمندان ایران نمایش داده خواهد شد.

«گل‌های دیگری» داستان مردی جوان به نام «تاکاآکی» است که برادر بزرگ‌ترش را از دست داده و به دیدار پدر و مادرش می‌رود. در همان زمان، گلدانی از بالای ساختمان محل زندگی آن‌ها روی سر مرد همسایه می‌افتد و باعث فوت او می‌شود. ناکاآکی تلاش می‌کند بفهمد که آیا پدرش در این حادثه نقشی داشته یا خیر.

«خداحافظی طولانی» داستان اعضای خانواده «هیگاشی» است که از راه‌های دور و نزدیک گرد هم آمده‌اند تا هفتادمین سالگرد تولد پدرشان را جشن بگیرند، اما از بیماری پدر با خبر می‌شوند. مادر و دو دختر خانواده متوجه می‌شوند پدر توانایی به یادآوردن خاطراتی را دارد که آن‌ها مدت‌ها پیش به فراموشی سپرده‌اند.

«درخت آلوی تنها» داستان زنی سالمند به نان «تاماکو» است که با «تادائو»، پسر ۵۰ ساله و مبتلا به اتیسم‌اش زندگی می‌کند. در خانه آن‌ها درخت آلویی است که شاخه‌های آن صدای همسایه‌های را درآورده، اما تادائو دلبستگی زیادی به این درخت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی