تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...

امضای تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران

تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران فیمابین موسسه خیریه نیک گامان جمشید و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران امضا شد.

کد خبر: ۱۵۷۶۵۵
۱۴:۵۳ - ۰۴ آبان ۱۴۰۲

امضای تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران

 

دیدارنیوز: تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران فیمابین موسسه خیریه نیک گامان جمشید و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران پیرو اعلام نیاز اداره کل آموزش و پرورش استان و جامعه خیرین مدرسه ساز در مهرماه ۱۴۰۲‎ امضا شد.

امضای این تفاهم نامه پیرو تفاهم شفاهی دکتر اشکان تقی پور، مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، و دکتر زارع، مدیر کل اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، در مراسم افتتاح "هشتاد و ششمین" مدرسه موسسه خیریه نیک گامان در شهرستان بهارستان استان تهران با حضور دکتر خان‌محمدی، معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و نجهیز مدارس کشور، و دکتر قفلی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، صورت پذیرفت.

امضای تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران

تقی پور، چهره ماندگار مدرسه سازی کشور در سال ۱۳۹۹، پیش از امضای این تفاهم نامه که با تایید هیئت مدیره موسسه و با حضور مسئولان اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، در دفتر مرکزی موسسه خیریه نیک گامان صورت گرفت درباره‌ی ساخت و تکمیل مدارس کشور گفت: تکمیل مدارس بزرگ و پروژه‌های نیمه کاره و تکمیل نشده‌ی آموزشی اعم از هنرستان، دبیرستان و مدارس ابتدایی از اولویت‌های جدی موسسه خیریه نیک گامان جمشید است که بر انجام آن تاکید دارد. امید به افتتاح یکصدمین مدرسه‌ی موسسه نیک‌گامان در سال جاری تحصیلی بیانگر این نگاه و استراتژی موسسه است.

معتمد و عضو شورای مرکزی مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور، افزود: مدرسه سازی و لزوم دانش افزایی و مهارت آموزی و توانمند سازی از اهداف اصلی موسسه خیریه نیک گامان جمشید است.

تقی پور، عضو هیئت مدیره شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه، ادامه داد: سلامت، آسایش، آموزش و توانمندسازی در سطح کلان چهار هدف عمده‌ی موسسه خیریه نیک گامان است که در سال‌های اخیر در حوزه‌ی آموزش و توانمندسازی علاوه بر راه اندازی کارگاه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانواده و فرزندان مددجوی سازمان بهزیستی، در حوزه‌ی مدرسه سازی نیز تاکید و تمرکز خود را به ساخت، تکمیل و تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای معطوف کرده ایم تا فرزندان عزیزمان سریعتر مراحل مهارت آموزی و توانمند شدن در رشته‌ی مورد نظر خود و امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی از هنرستان البته با امکان ادامه‌ی تحصیل بعدی در مدارج بالاتر دانشگاهی در رشته‌ی خود را توامان در سرتاسر کشور داشته باشند.

او افزود: در امور اجتماعی توسعه پایدار و توسعه متوازن شرط موفقیت است و قطعا بخش مهمی از توسعه اجتماعی با نگاه واقعی و اکادمیک مبتنی بر آمار و شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف کاهش آسیب‌های اجتماعی، سلامت، آموزش، توانمندسازی و اشتغال فرزندانمان امکان پذیر است.

امضای تفاهم نامه‌ی ساخت و تکمیل مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه در چهاردانگه شهرستان تهران

عضو شورای مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان تهران، گفت: استان تهران به سبب‌های گوناگون از جمله تمرکز غیر قابل قیاس جمعیت در آن نسبت به سایر استان ها، در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی با وجود تلاش‌های فراوان تشکل‌های اجتماعی مردم نهاد و نهاد‌های کمک رسان، امدادی و حمایتی دولتی در جهت کاهش این آسیب ها، همچنان وضعیت خوبی ندارد؛ لذا با توجه به این واقعیت، آنچه ثابت شده است این است که در کنار سایر فعالیت‌های حوزه‌ی کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن‌ها توجه به آموزش و مهارت آموزی در کنار سایر موارد یاد شده از ملزومات افزایش روند کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین امید به توسعه اجتماعی بیشتر میهن عزیزمان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی