تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

درمانگاه تامین اجتماعی لاهیجان و مشکل مردم برای دریافت خدمات درمانی

کد خبر: ۱۵۶۳۸۱
۱۴:۲۷ - ۰۵ مهر ۱۴۰۲

 

درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان لاهیجان هر روز مملو از بیمارانی است که تحت پوشش این بیمه هستند .

این شهرستان سومین شهر پرجمعیت استان گیلان است و قطب گردشگری و ...

همانطوری در گزارش های قبلی اشاره کردم قطعا یک درمانگاه با ساعت کاری معین متناسب با نیاز بیمه شدگان این شهرستان پرجمعیت نیست. محمد ، مستمری بگیر تامین اجتماعی است می گوید: دخترم که کم توان ذهنی است برای درمان درد دندان او به دندانپزشکی مرکز درمانی مذکور مراجعه کردم پس از معاینه ی اولیه به سوی تصویربرداری فک و صورت ( مرکز خصوصی ) هدایت شدم .

 پس از تهیه ی عکس ،چند ریشه ی باقیمانده از دهان او خارج اما پس از چند روز صورت او دچار ورم شد. قطعا این ورم دلیلی جز عفونت نداشت .

امروز ناچار شدم برای درمان عفونت او مجدد به این درمانگاه مراجعه کنم پس از معاینه ی دخترم توسط دندانپزشک ، گفتند برای درمان عفونت او چاره ای جز تزریق آنتی بیوتیک نیست، اما برای من عجیب بود که داروخانه ی درمانگاه پنی سیلین نداشت و از سوی دیگر تزریقات این مرکز درمانی از تزریق پنی سیلین نیز خودداری می کند ...

این مشکل آقای محمد مستمری بگیر تامین اجتماعی باعث شد تا به آقای دکترابراهیمی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی زنگ بزنم ‌ایشان در جلسه بودند به شخصی که پاسخگوی تلفن ایشان بود مشکل را گفتم ایشان هم تایید کرد که مراکز درمانی تامین اجتماعی پنی سیلین را به بیماران تزریق نمی کند اما از اینکه داروخانه ی این درمانگاه پنی سیلین ندارد ایشان اظهار بی اطلاعی کردند .

از این شهروند لاهیجانی پرسیدم : وقتی چند ریشه دندان را کشیدند آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت تجویز نشد ؟ پاسخ داد: خیر ...اما وقتی خودم آثار لرزش دست و پا ، ورم صورت او را دیدم آموکسی سیلین ۵۰۰ را از داروخانه ها گرفتم و هر هشت ساعت به او دادم .

از ایشان پرسیدم : آیا از این مرکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی راضی است ؟ 

ایشان تبسمی کرد و گفت : بیش از سی سال پرداخت بیمه داشتم ، زمانی که بازنشسته شدم انتظار داشتم خدمات درمانی من و افراد تحت تکفل از صفر تا صد رایگان باشد، اما هم خدمات دندانپزشکی محدود است و هم امکانات داخل اتاق دندانپزشکان این مرکز قابل بررسی است . نمی دانم برای دندانپزشکی امکانات مناسبی وجود دارد؟ آیا همه ی اصول بهداشتی رعایت می شود ؟

 

درمانگاه تامین اجتماعی لاهیجان و مشکل مردم برای دریافت خدمات درمانی

 

مهم تر از همه چرا وقتی بیماری مراجعه می کند باید برای تهیه ی یک داروی ساده به داروخانه های بیرون هدایت شود؟ 

سوالاتی که باید مدیران سازمان تامین اجتماعی پاسخ بدهند.

 

✍سیدمحمد جعفرنژاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی