تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...

حکم اعدام برای ۴ متهم پرونده مشروبات تقلبی

ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: ۴ متهم از ۱۷ متهم پرونده فوت ۱۷ نفر ناشی از مسمومیت الکل‌های تقلبی در استان البرز به اعدام محکوم شدند.

کد خبر: ۱۵۶۳۱۳
۱۳:۱۰ - ۰۴ مهر ۱۴۰۲

حکم اعدام برای ۴ متهم پرونده مشروبات تقلبی

دیدارنیوز: مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز سه‌شنبه ۴ مهر از محکومیت به اعدام ۴ تن از متهمان پرونده تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی خبر داد.

ستایشی گفت: در خردادماه گذشته خبری تأسف‌آور منتشر شد مبنی بر اینکه ۱۹۱ نفر در استان البرز به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل مسموم روانه بیمارستان شدند و ۱۷ نفر فوت کردند. بلافاصله رییس کل دادگستری استان البرز نظرات قضایی برای صدور دستورات لازم به منظور شناسایی افرادی که اقدام به تولید و توزیع مشروبات الکلی در استان البرز داشتند اعمال کرد.

رییس قوه قضاییه هم در جلسه ۲۹ خرداد شورای عالی قضایی با اشاره به اتفاقات استان البرز و فوت و معلولیت و نابینایی و مسمومیت افرادی با استفاده از مسکر مسموم شده، دستورات لازم را برای پیگیری موضوع صادر کرد.

وی افزود: در ادامه و در تحقیقات مشخص شد که الکل‌های صنعتی به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه از سوی شخصی که کارخانه تولید اسپری مو داشت به فروش رسیده و الکل‌های صنعتی با آب و اسانس‌های مختلف مخلوط شده و به عنوان مشروبات الکلی فروخته شده است.

ستایشی ادامه داد: در این پرونده ۱۱ نفر به افساد فی‌الارض از طریق جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد با تولید مشروبات الکلی متهم شدند و متعاقب آن قرار جلب دادرسی و کیفرخواست قانونی صادر شد.

وی ادامه داد: در نهایت روند رسیدگی به پرونده منجر به این شد که دادگاه پس از بررسی‌های دقیق و با رعایت مؤلفه‌های دقت و سرعت و صحت صدور حکم کرد. بر اساس حکم صادره متهمان ردیف اول تا چهارم در پرونده فوت ۱۷ نفر و مسمومیت ۱۹۱ نفر به اعدام محکوم شدند و متهمان ردیف پنجم تا نهم هر یک به ۵ سال حبس تعزیری و متهم ردیف دهم به سه سال حبس تعزیری و متهم ردیف یازدهم نیز به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

ستایشی اضافه کرد: حکم ابلاغ شده و محکومان طبق قانونی می‌توانند درخواست فرجام‌خواهی کنند و در صورت فرجام‌خواهی، پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار خواهد گرفت.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی