تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

سازمان ملل: ایران قانون تحقیرآمیز عفاف و حجاب را لغو کند

سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریورماه) از ایران خواست قانون «عفاف و حجاب» که «محدویت‌های قابل توجهی» را علیه زنان اعمال می‌کند، لغو کند.

کد خبر: ۱۵۶۱۰۳
۰۸:۱۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۲

سازمان ملل: ایران قانون تحقیرآمیز عفاف و حجاب را لغو کند

دیدارنیوز: راوینا شمدسانی، سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با محکوم کردن مصوبه «عفاف و حجاب»، گفت که این مصوبه جدید «به میزان قابل توجهی مجازات‌های زندان را افزایش می‌دهد و برای زنان و دخترانی که از قوانین پوشش اجباری پیروی نمی‌کنند، جریمه‌های مالی بسیار سنگینی در نظر گرفته است.»

او در یک نشست خبری در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت که به نظر فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، این مصوبه «در تضاد آشکار با قوانین بین‌المللی است» و «باید کنار گذاشته شود.»

بنا به گفته شمدسانی، افرادی که این قانون «سختگیرانه» را زیر پا بگذارند، با ۱۰ سال زندان مواجه خواهند بود.

او در ادامه گفت که جرایم در نظر گرفته شده در این مصوبه ۸ هزار و ۵۰۰ دلار است که این رقم در گذشته حدود ۱۱ دلار بود.

نمایندگان مجلس ایران ۲۹ شهریور (۲۰ سپتامبر) با اجرای آزمایشی ۳ ساله لایحه یک فوریتی «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» موافقت کردند، مصوبه‌ای که برای لازم‌الاجرا شدن نیازمند تصویب شورای نگهبان است.

مجلس ایران این لایحه را چهار روز پس از نخستین سالگرد جان‌باختن مهسا امینی به تصویب رساند که پس از بازداشت توسط گشت ارشاد به کما رفت.

سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ادامه تأکید کرد: «این قانون متأسفانه بدتر از آن چیزی است که پیش‌تر وجود داشته است و متأسفانه ما با وجود خشمی که پس از جان باختن مهسا امینی ایجاد شد، پیشرفت چندانی نداشتیم و این بدان معناست که وضعیت حقوق زنان در ایران بهتر نشده است.»

سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با بیان اینکه «این مصوبه هم سرکوب‌کننده و هم تحقیرآمیز است»، گفت: «زنان و دختران نباید به عنوان شهروندان درجه دوم محسوب شوند. مقامات موظفند از آن‌ها حمایت کرده و حقوق همه ایرانیان را به طور مساوی تضمین کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی