تیتر امروز

آسیب شناسی مناسک حسینی
دیدگاه محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی درباره مناسک حسینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.
از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
سفر وزیر خارجه چین به روسیه

همکاری امنیتی-استراتژیک پکن و مسکو

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین قرار است از روز دوشنبه تا پنجشنبه با هدف گفتگو بر سر مسائل و همکاری‌های امنیتی به روسیه سفر کند.

کد خبر: ۱۵۵۸۶۴
۰۸:۵۶ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۲

سفر وزیر خارجه چین به روسیه با هدف رایزنی امنیتی-استراتژیک

دیدارنیوز: در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: «وانگ یی، وزیر امور خارجه به دعوت نیمولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه برای شرکت در هجدهمین جلسه رایزنی‌های امنیتی-استراتژیک دوجانبه به روسیه سفر خواهد کرد.»

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزیر امور خارجه چین در این سفر با سرگی لاوروف، همتای خود دیدار می‌کند و این دو «بر تلاش‌های خود برای تقویت همکاری در صحنه بین‌المللی متمرکز خواهند بود.»

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: «این دیدار به تبادل دیدگاه درباره حل و فصل مسائل مرتبط با جنگ اوکراین و همچنین تضمین ثبات و امنیت در آسیا و اقیانوسیه اختصاص خواهد داشت.»

پکن از انتقاد از مسکو به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین خودداری کرده و روابط این دو نزدیک‌تر نیز شده است. لی شانگفو، وزیر دفاع چین ماه گذشته در سفر به روسیه و بلاروس خواستار افزایش همکاری میان مسکو و پکن شد.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در ماه مارس به روسیه سفر کرد. به گفته یکی از مشاوران رئیس جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین قرار است در ماه اکتبر به چین سفر کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی