تیتر امروز

کامران طالبی: دولت نمی‌تواند بیش از حد، حقوق کارگران را بالا ببرد و این دلیل دارد...
گفت‌وگوی دیدارنیوز با کامران طالبی کارشناس اقتصادی

کامران طالبی: دولت نمی‌تواند بیش از حد، حقوق کارگران را بالا ببرد و این دلیل دارد...

کامران طالبی تحلیلگر اقتصادی و محقق حقوق کارگران، در گفت‌وگو با دیدارنیوز از زوایای جدید و انتقادی به موضوع حقوق کارگران و مکانیسم و پروسه سالیانه تعیین حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار...
آقای علیرضا! تا آخر می‌مانی؟
افاضات اضافه

آقای علیرضا! تا آخر می‌مانی؟

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت همه اتفاقات کشور و خارج از آن را زیر ذره‌بین برده و درباره جدل بین خواص‌البلد تهران نوشته: نرجس از عملکرد علیرضا انتقاد کرد و باعث شد طرفداران علیرضا ناراحت بشوند....
ظریف: روند انتخاب اعضای دولت به صورت شفاف صورت می‌گیرد/ باقری: دنبال توافق جدیدی نیستیم، هدفمان احیای برجام است
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

ظریف: روند انتخاب اعضای دولت به صورت شفاف صورت می‌گیرد/ باقری: دنبال توافق جدیدی نیستیم، هدفمان احیای برجام است

این دوازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
خالص‌سازان لیاقت ندارند افراد نخبه را کنار خودشان داشته باشند

انصاری‌راد: حذف‌کردن افراد از ابتدای انقلاب شروع شده بود

حسین انصاری‌راد، نماینده سابق مجلس گفت: خالص‌سازان در اقلیت هستند، حذف کردن افراد از ابتدای انقلاب شروع شده بود و تا به امروز هم ادامه دارد، کار افراد ضعیفی است که نخبه و مستقل نیستند و لیاقت ندارند که افراد توانمند را در کنار خودشان داشته باشند.

کد خبر: ۱۵۵۵۷۶
۱۲:۱۹ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۲

انصاری‌راد

دیدارنیوز: حسین انصاری‌راد نماینده مجلس ششم می‌گوید: به جای توانمندان، افراد چاپلوس و غیرمتخصص جذب شده‌اند! متاسفانه ما درگیر بیماری «اخراج استادان و نخبگان و متفکران مستقل» هستیم و افراد ضعیف را به جای آن‌ها گذاشتیم؛ نتیجه این شد کشوری که باید در تراز کشور‌های مرفه باشد، به کشوری تبدیل شده است که ۸۰ میلیون نفر آن یارانه می‌گیرند!

انصاری‌راد، نماینده پیشین مجلس در واکنش به روند حذف و خالص‌سازی که در کشور وجود دارد، گفت: «خالص‌سازان در اقلیت هستند، حذف کردن افراد از ابتدای انقلاب شروع شده بود و تا به امروز هم ادامه دارد، کار افراد ضعیفی است که نخبه و مستقل نیستند و لیاقت ندارند که افراد توانمند را در کنار خودشان داشته باشند.»

بخش‌های مهم این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

* ایران یکی از کشور‌های برخوردار است؛ هم از لحاظ نفت و گاز و معادن هم از لحاظ موقعیت انسانی و جغرافیایی. اما امروز گرفتار یک فرق کمرشکن شده است که از از این جهت؛ یعنی از لحاظ فرق گذاشتن، در مرز شکست انحطاط است.

* اگر از برخی از تهدید‌ها بگذریم، از آغاز پیروزی انقلاب، کارشناسان، دانشمندان و کسانی که دارای فکر و شخصیت مستقل بودند و اهل تملق و چاپلوسی نبودند و اشکالات را بازگو می‌کردند را کنار زدند. به عبارت دیگر علت وضعیت ورشکسته امروز کشورمان در همه زمینه‌ها، این است که کارشناسان و شخصیت‌های نخبه مستقل را از همان ابتدا تا به امروز از عرصه فعالیت و مدیریت تحت عناوین مختلفی اخراج کردند.

* به جای توانمندان، افراد چاپلوس و غیرمتخصص جذب شده‌اند! متاسفانه ما درگیر این بیماری هستیم، بیماری اخراج استادان و نخبگان و متفکران مستقل. این‌ها را از مدیریت اخراج کردیم و افراد ضعیف را به جای آن‌ها گذاشتیم؛ نتیجه این شد کشوری که باید در تراز کشور‌های مرفه و توسعه یافته باشد، به کشوری تبدیل شده است که ۸۰ میلیون نفر آن یارانه می‌گیرند!

* یک حکومت قوی و توانمند از افراد نیرومند استفاده می‌کند و با این رویه‌ای که در پیش گرفته شده، قطعا شکست خواهیم خورد. این فرمان به گفته برخی از کارشناسان ما را به دره می‌برد، زیرا نتوانسته‌اند نیرو‌های توانمند و نخبگان با اخلاق را جذب کنند.

* خالص‌سازان در اقلیت هستند، حذف کردن افراد که از ابتدای انقلاب شروع شده بود و تا به امروز هم ادامه دارد، کار افراد ضعیفی است که نخبه و مستقل نیستند و لیاقت ندارند افراد توانمند را در کنار خودشان داشته باشند. * قدرت این افراد در تفکر نیست بلکه از نفوذ و همچنین رانت‌هایی است که در اختیار دارند.

* از همان ابتدا قوای عاقله در کشور وجود داشت، اما به آن‌ها اجازه عرض‌اندام ندادند. به خاطر بیاورید که نگذاشتند نطق مهندس بازرگان در مجلس تمام شود. یا مثلا نگذاشتند نطق آقای چمران در مجلس تمام شود و او را از پشت میکرفن پایین کشیدند. آقای معین‌فر را کتک زدند، خاتمی را کنار گذاشتند و به تدریج همه افراد توانمند و احزاب رسمی و موثر کشور را کنار زدند.

* آینده این وضعیت خوشایند نیست و به بن‌بست ختم می‌شود؛ همین بن‌بستی که حالا در اقتصاد، صنعت، مدیریت و حجاب پیش آمده و حتی در سیاست خارجی هم عمان و قطر باید برای ما وساطت کنند که به منافع خودمان برسید!

منبع: رویداد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی