تیتر امروز

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند
گفت و گوی دیدار با پژوهشگر تمدن و فرهنگ ایران در سیزدهمین برنامه "بافرهنگ"

دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند

سیزدهمین برنامه‌ی «با فرهنگ» به میزبانی حسین قنواتی و با حضور دکتر محمدعلی دادخواه، حقوق‌دان و پژوهشگر فرهنگ ایران، به موضوع «دادگری و فرهنگ» اختصاص دارد.

رئیسی: رکورد مهار تورم را دنبال خواهیم کرد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی: رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کرد

کد خبر: ۱۵۵۳۹۹
۱۰:۴۴ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۲

رئیسی: رکورد مهار تورم را دنبال خواهیم کرد

 

دیدارنیوز: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی گفت: با افزایش تولید در بعضی از سال‌ها تورم مهار شده، اما رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کرد و تمام هنر دولت این است که مهار تورم با رشد تولید انجام خواهد شد.

رئیسی در نشست با نخبگان استان خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۲۰۰ مجموعه علم و فناوری در استان و شهرستان‌ها گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان هم از نظر کمی و هم کیفی باید افزایش پیدا کند، وزارت خانه‌ها ارتباط پیدا کردند با شرکت‌های دانش‌بنیان و ۴۰۰ هزار نفر با شرکت‌های دانش بنیان در ارتباط هستند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به استان علم و فرهنگی و استانی که پدران علم بسیاری دارد، مشهور است، بیان داشت: امسال در زمینه بورسیه‌ها، کار بورسیه کردن دانشجویان عملیاتی شد به نحوی که این امر مشهود است.

رئیس جمهور گفت: در زمینه اخذ مالیات از اصناف نیز بنا بر اعتماد به اظهار اصناف است دستگاه کاری انجام اده باشد لذا باید به سخن اصناف حتما اعتماد کرد و اصل توجه کردن اظهارات صنف است.

رئیسی در ارتباط با تسهیلات گفت: با افزایش تولید در بعضی از سال‌ها تورم مهار شده، اما رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کرد و تمام هنر دولت این است و مهار تورم با رشد تولید انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حتما این آرزوی مردم در زمینه راه آهن در دولت سیزدهم با کار جهادی به سرانجام برسد، عنوان داشت: در خراسان جنوبی همانطور که رهبری فرمودند، اینجا اقتصاد سنگ را داریم و نباید خام‌فروشی شود و معادن باید پای بخش خصوصی را به دست بگیرد و کار دولت حمایت، هدایت و نظارت است و با خام‌فروشی مبارزه شود.

رئیس جمهور با تأکید بر رفع موانع در رابطه با داد و ستاد با افغانستان و فعال شدن بازارچه‌های مرزی تصریح کرد: یکی از کارکرد‌های مرزی، فعال بودن بازارچه‌هاست.

رئیسی در ارتباط با وضعیت ناوگان هوایی در خراسان جنوبی اظهار کرد: فعال شدن بخش خصوصی در این زمینه خیلی مهم است و بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است ما هم حمایت می‌کنیم و تسهیلات هم پرداخت می‌شود که استانداری و وزارت راه و شهرسازی پیگیری می‌کنند تا بخش خصوصی ناوگان هوایی خراسان جنوبی فعال شود.

وی با اشاره به حق مالکانه معادن در قانون بودجه صندوق توسعه و پیشرفت که برای همه استان درآمد داشته باشد، افزود: اهتمام ما بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و مهم این است که پروژه نیمه‌تمام مردم را رنج می‌دهد این مقدم به دیگر کار‌ها است.

وی گفت: در این زمینه یک تنخواه به استان بدهیم و اضافه برداشت از مالیات و مولدسازی به همین صندوق ریخته شود، مولدسازی روش اجرای قانون است که مغفول مانده است، قانونی که زمین مانده و باید اجرا شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه با پیگیری در برنامه هفتم این صندوق توسعه در مجلس به تصویب برسد و بسیاری از طرح‌های نیمه تمام به اتمام رساند، افزود: اگر شرکتی در ادارات و سازمان‌های اداری، کمبود اعتبارات دارد نباید کم‌کاری را سر کارگر خالی کرد، چون کارگر زن و بچه دارد و باید حقوق کارگر به‌موقع تامین شود.

وی با بیان اینکه نسبت به صنایع تبدیلی کار‌هایی انجام شده و کار‌هایی هم در دست اقدام است، عنوان کرد: توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارتباط با دانشجویان و دانشگاه است و ارتباط با دانشگاه و بازار و حوزه به اصلاح امور کمک می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به رشد اقتصادی ۴ درصدی گفت: ارتباط تجاری کشور ما چند برابر شده است، در حوزه سلامت خیلی‌ها ترجیح می‌دهند در گردشگری سلامت به ایران سفر کنند.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی