تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

پیام وزیرخارجه به مناسبت روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی به مناسبت سالروز شهادت «رئیسعلی دلواری» و روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس، پیامی صادر کرد.

کد خبر: ۱۵۵۱۹۳
۱۱:۲۹ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۲

پیام وزیرخارجه به مناسبت روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران نوشت: «سالروز گرامیداشت مقام شهید رئیسعلی دلواری که در تقویم ملی ما روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامگذاری شده، فرصت مناسبی برای شناخت عمیق‌تر نسبت به خوی اشغالگری برخی قدرت‌های استعمارگر طی حدود ۱۵۰ سال گذشته است.

مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در تکریم شهید رئیسعلی دلواری می‌فرمایند: " (ایشان) رئیسعلیِ ملت ایران است؛ اگر چه متعلق به دلوار است. اگر رئیسعلی‌ها در غربت به شهادت نمی‌رسیدند، امروز ملت ایران به این عظمت نمی‌رسید".

تعمق در تعابیر و تشبیهاتی که معظم له پیرامون شخصیت والای شهید رئیسعلی دلواری در بیانات خود داشته‌اند، گویای توجه ویژه نسبت به شهید رئیس علی دلواری است. تعبیر گرانقدر و گرانسنگ "رئیسعلی دلواری قهرمان مبارزه با استعمار انگلیس" از سوی رهبر معظم در رثای ایشان، در واقع نوعی الگوسازی برای نسل کنونی کشور قلمداد می‌گردد.

شاید بتوان شاخص‌ترین الگو‌های مبارزاتی این شهید را دشمن‌شناسی، بصیرت، استقامت و پایداری در مسیر حق دانست.

بی‌تردید با درک رفتارشناسی انگلیس در قبال ایران و جمهوری اسلامی ایران براحتی می‌توان دریافت که قیام دلیران تنگستان به رهبری رئیسعلی دلواری به عنوان یک قهرمان با بصیرت دینی و میهن دوست که بیرق مبارزه و جهاد ضد اشغالگری علیه انگلیس متجاوز را در جنوب ایران زمین برافراشت، بسیار ستودنی است.

یقین دارم این مجاهدت هرگز از ذهن و خاطره جمعی ملت ایران پاک نخواهد شد و البته مسیر درخشان این شهید بزرگ، با صلابت و استحکام دنبال خواهد گردید.

امیدوارم ذکر رشادت‌ها و ارج نهادن ایثار‌ها و جانفشانی‌های قهرمانان ملی این مرز و بوم که وظیفه همگان می‌باشد، عزم همه ما و آحاد ملت بزرگ ایران را در ادامه راه استقلال و اعتلای کشور، مصمم‌تر از قبل نماید.

مجددا به روح پر فتوح مجاهدان راه آزادی و استقلال، شهدای راه عزت، ارزش‌های الهی و سربلندی و اعتلای ایران عزیز و به ویژه شهید عزیز قاسم سلیمانی ادای احترام می‌کنم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی