تیتر امروز

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی
دیدار در گفت‌وگو با رئیس انجمن حقوق اساسی ایران، انتشار نامه وزیر کشور در روزنامه اعتماد را بررسی می‌کند

گرجی: روزنامه اعتماد مجرم نیست/ هیچ مسئولی حق ندارد پشت در‌های بسته برای مردم خط مشی تعیین کند + فایل صوتی

انتشار نامه محرمانه وزیرکشور در روزنامه اعتماد و اعلام جرم دادستانی علیه این روزنامه و آگاهی از جزییات این اتفاق، بهانه گفت‌وگوی دیدار با دکتر علی اکبر گرجی، رئیس انجمن حقوق اساسی ایران شد.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

عیادت از «احمد آقا» توکلی

چند روز قبل فرصتی پیش آمد که به همراه برخی همکاران و دوستان به عیادت دکتر احمد توکلی برویم و این دیدار با مرور خاطرات قدیمی و گفت و شنود در مسائل روز درآمیخت.

کد خبر: ۱۵۴۸۸۶
۱۸:۱۸ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۲

عیادت از «احمد آقا» توکلی

 

دیدارنیوز ـ حسن محمدیان*: احمد آقای توکلی را خیلی سال است که می‎شناسم، شاید از حدود ۴۵ سال قبل یا حتی قبل‌تر. از آن موقعی که در ابتدای جوانی بودم آقای توکلی در بهشهر مازندران در زمینه سیاسی و مذهبی فعال بود و بعد از انقلاب هم فعالیتش را در دولت و مجلس و نهاد‌های حکمرانی بیشتر و بیشتر کرد.

شنیده بودیم که مدتی است کسالت دارد و بالاخره چند روز قبل این فرصت پیش آمد که به عیادت ایشان برویم و احوالش را از نزدیک بپرسیم. غرض، تجدید دیدار پس از سال‌ها و عیادت بود، اما مگر می‌شود در حضور آقای توکلی حرف از سیاست و اداره مملکت پیش نیاید. در حدود یک ساعتی که مهمان منزل احمد آقای توکلی بودیم، خاطرات زیادی از روز‌های پرماجرای انقلاب ۵۷ و دهه ۶۰ را مرور کردیم و از حافظه قدرتمندش حتی در روزگار ناخوشی متعجب شدیم.

آقای توکلی البته به روزگار امروز هم اشاراتی داشت و از آنجا که چند سالی است مسئولیت «دیدبان شفافیت و عدالت» را در موقعیت رئیس هیات مدیره به عهده دارد، بخش کوچکی از فعالیت‌های این نهاد و پیگیری‌هایی که برای برخی موضوعات و پرونده‌های خاص شده را بسیار مختصر توضیح داد.

احمد آقا در دهه هشتم زندگی و با وجود بیماری، همچنان پرانرژی و بیقرار بود و با اینکه سخن گفتن برایش آسان نبود، اما در کمترین جملات سعی داشت بیشترین پیام‌ها را به اطلاع ما برساند. قرار گذاشتیم از این نهاد نظارتی غیردولتی و مردم‌نهاد بیشتر بدانیم و بنویسیم و آقای توکلی نیز به شرط موافقت همقطارانش در دیدبان شفافیت و عدالت، وعده داد که بخشی از عملکرد این نهاد را برای اطلاع عموم در دیدارنیوز تشریح کند.

ما نیز در پی وعده دکتر احمد توکلی، قول می‌دهیم که در سلسله مطالبی درباره این نهاد نظارتی، عملکرد آن را با مخاطبان گرامی دیدار و افکار عمومی در میان بگذاریم. دیدارنیوز برای احمد توکلی شفای عاجل را از خداوند متعال آرزومند است.   

*مدیر مسئول دیدارنیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی