تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ بلومبرگ بررسی کرد:

مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مفصل به درگیری قفقاز پرداخته و اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بار‌ها به خاطر منطقه ناگورنو قره‌باغ با هم جنگیده‌اند.
پس از طرح ۳۷ اتهام علیه رئیس جمهور سابق آمریکا مطرح شد

درخواست دادگستری آمریکا؛ «ترامپ» فورا محاکمه شود

پس از طرح ۳۷ اتهام علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، جک اسمیت، بازپرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا، جمعه ۱۹ خرداد تاکید کرد این وزارتخانه خواستار «محاکمه سریع ترامپ» است.

کد خبر: ۱۵۰۸۲۶
۱۰:۵۸ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

درخواست دادگستری آمریکا؛ «ترامپ» را فورا محاکمه کنید

دیدارنیوز: بازپرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا با اعلام این که قانون در ایالات متحده «بر همه به طور یکسان اعمال می‌شود»، توضیح داد، اتهامات ترامپ توسط هیئت منصفه دادگاه ارائه شده است.

اسمیت همچنین با اشاره به اینکه رئیس جمهوری سابق متهم به توطئه علیه عدالت است، افزود: «ترامپ تا زمانی که جرمش ثابت نشود بی‌گناه است».

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که ترامپ در جریان محاکمه در فلوریدا جنوبی از همه حقوق قانونی خود برخوردار خواهد بود.

پاسخ ترامپ به اتهام‌ها

از سویی، ترامپ در حساب کاربری خود در «تروث سوشیال نوشت: «من حق دارم پرونده‌های مربوط به خودم را بر اساس قانون سوابق ریاست جمهوری از کاخ سفید به منزل خود بیاورم».

شبکه خبری CNN در گزارشی نوشت: «هیچ چیزی در قانون آمریکا وجود ندارد که به ترامپ اجازه دهد کاری را که انجام داده است توجیه کند».

بر اساس کیفرخواستی که روز جمعه اعلام شد، ۳۷ اتهام علیه ترامپ مطرح شده است. او به نگهداری پرونده‌های محرمانه مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای و دفاعی متهم شده است.

به گفته وزارت دادگستری، زمانی که او در ژانویه ۲۰۲۱ کاخ سفید را ترک کرد، جعبه‌های کاملی از پرونده‌های طبقه‌بندی شده از پنتاگون، سیا، آژانس امنیت ملی و سایر سازمان‌های اطلاعاتی را با خود برد.

بر اساس کیفرخواستی که در دادگاه فدرال فلوریدا ارائه شده است، ترامپ همچنین این پرونده‌ها را به طور ناامن در خانه خود در مار-آ-لاگو، فلوریدا، جایی که میزبان رویداد‌های اجتماعی بزرگ با حضور ده‌ها هزار مهمان بود، نگهداری می‌کرد.

این اسناد «اطلاعات مربوط به قابلیت‌های دفاعی و تسلیحات برای ایالات متحده و کشور‌های خارجی، برنامه‌های هسته‌ای ایالات متحده، آسیب‌پذیری‌های احتمالی ایالات متحده و متحدانش در صورت حمله نظامی، و برنامه‌هایی برای پاسخ احتمالی به حمله خارجی» شامل می‌شوند.

اظهارات نادرست

بر اساس کیفرخواست، افشای غیرمجاز این اسناد طبقه‌بندی شده ممکن است امنیت ملی ایالات متحده را به خطر بیندازد.

این کیفرخواست شامل اتهاماتی از جمله نگهداری اطلاعات مربوط به امنیت ملی، اجتماع و تبانی برای ممانعت در اجرای عدالت، مخفی‌کردن اسناد و اظهارات دروغ است.

به نقل از العریبه، اتهامات مطرح‌شده توسط دادستان ویژه، که نظارت مستقل بر تحقیقات را عهده‌دار است، هر کدام تا ۲۰ سال حبس به همراه دارد.

در همین رابطه، شش اتهام نیز علیه والت نائوتا، دستیار ترامپ، به‌دلیل کمک به مخفی‌کردن اسناد مذکور مطرح شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی