تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!
در پی اظهار نظر دبیرکل سابق ناتو و مشاور رئیس جمهور اوکراین

کشور‌های عضو ناتو به اوکراین نیرو اعزام می‌کنند؟

دبیرکل سابق ناتو که مشاور ریاست‌جمهوری اوکراین بود، گفته ممکن است اعضای ناتو داوطلبانه سربازان خود را به اوکراین بفرستند.

کد خبر: ۱۵۰۷۸۰
۰۸:۳۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

کشور‌های عضو ناتو به اوکراین نیرو اعزام می‌کنند؟

 

دیدارنیوز: به گزارش خبرگزاری راشا تودی، راسموسن که به عنوان مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری کنونی اوکراین و پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری پیشین اوکراین خدمت کرده، گفت که باید قبل از نشست سران ناتو در ماه آینده در ویلنیوس لیتوانی، ضمانت‌های کتبی از جمله برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات غربی، انتقال سلاح و آموزش نظامی مشترک به کی‌یف داده شود.

به گزارش گاردین، او روز چهارشنبه گفت: «اگر ناتو نتواند بر سر راه روشن رو به جلو برای اوکراین توافق کند، این احتمال وجود دارد که برخی کشور‌ها به صورت جداگانه اقدامی انجام دهند.»

راسموسن پس از سفر به اروپا و ایالات متحده در هفته‌های اخیر برای جلب کمک برای حمایت نظامی از اوکراین، استدلال کرد که در صورت درخواست کی‌یف، استقرار نیرو‌های خارجی براساس قوانین بین‌المللی «قانونی» خواهد بود.

در حالی که ینس استولتنبرگ، دبیرکل فعلی ناتو اخیرا تایید کرده که برخی از تضمین‌های امنیتی در این نشست مورد بحث قرار خواهد گرفت، او تاکید کرد که تضمین‌های کامل تنها می‌تواند به کشور‌های عضو ارائه شود. این نهاد نظامی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ متعهد شد که به اوکراین عضویت دهد و کی‌یف به طور رسمی در سپتامبر گذشته درخواست پیوستن را ارائه کرد، اما از آن زمان تاکنون پیشرفت کمی در این زمینه حاصل شده است.

چندین عضو ناتو به طور فزاینده‌ای درباره آینده اوکراین در این اتحادیه نظامی سخن گفته‌اند و از دیگر کشور‌های غربی می‌خواهند مسیر روشنی را برای عضویت کی‌یف ترسیم کنند. در همین اواخر، گروهی از کشور‌های اروپای شرقی ناتو موسوم به «بخارست ۹» بیانیه‌ای صادر کرد و از این اتحادیه خواست که در رویداد ویلنیوس «یک مسیر سیاسی جدید را که منجر به عضویت اوکراین در ناتو خواهد شد» به جریان بیندازد و همچنین یک «بسته پشتیبانی قوی‌تر، چند ساله و جامع‌تر» داشته باشد.

گرچه واشنگتن بار‌ها تایید کرده است که اوکراین روزی به جمع ناتو خواهد پیوست، اما تمرکز بیشتر را بر درگیری فعلی با روسیه قرار داده است و امید دارد که بعدا موضوع عضویت اوکراین را حل کند. با این حال، جولیان اسمیت، سفیر ایالات متحده در ناتو روز چهارشنبه به روزنامه گاردین گفت که مقامات اکنون «به دنبال مجموعه‌ای از گزینه‌ها هستند تا نشان دهند که اوکراین در حال پیشرفت در روابط خود با ناتو است.» با این حال او مشخص نکرد که چه چیزی ممکن است در پیش باشد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی