تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ بلومبرگ بررسی کرد:

مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مفصل به درگیری قفقاز پرداخته و اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بار‌ها به خاطر منطقه ناگورنو قره‌باغ با هم جنگیده‌اند.
کارشناس صنعت و بازار خودرو از رکود بیشتر خبر داد

دلیل اصلی کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟

مرتضی شجاعی، کارشناس صنعت و بازار خودرو درباره روند کاهشی قیمت‌های خودرو گفت: مهمترین عاملی که می‌تواند وضعیت بازار خودرو را تداوم بخشد و یا متوقفش کند، تعیین تکلیف وضعیت ارزی است. کارشناسان ارزی می‌گویند امکان دارد کاهش نرخ ارز ادامه‌دار باشد و یا مجدد وارد مسیر افزایشی شود که این می‌تواند تعادل بازار را بیش از هر عامل دیگری تحت‌تاثیر قرار دهد.

کد خبر: ۱۵۰۶۳۴
۱۳:۴۳ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

دلیل اصلی کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟

دیدارنیوز: یک کارشناس بازار و صنعت خودرو ادامه و یا توقف روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو را وابسته به نوسانات نرخ دلار دانست و گفت: بازار از آن جنسی شده که قیمت‌ها ریزش می‌کند، اما خیلی متقاضی ندارد و اتفاقا وقتی روند افزایشی آغاز می‌شود، تقاضا ما‌به‌ازاء آن به وجود می‌آید.

مرتضی شجاعی، کارشناس صنعت و بازار خودرو درخصوص وضعیت فعلی بازار خودرو گفت: در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودرو با وجود این که اختلاف قیمت کارخانه با بازار آزاد کاهش یافته، همچنان تعداد متقاضیان زیاد بود و همین وقفه ثبت‌نام یک مقدار بازار را وارد تعلیق کرده است.

شجاعی افزود: کاهش نسبی قیمت ارز که تقریبا از ۵۵ به ۵۰ هزار تومان رسیده است، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر گشایش‌های ارزی و شرایطی از جنس احیای برجام و همچنین ادعای خودروسازان که می‌گویند تولید و عرضه‌شان شدت گرفته از دلایل دیگری بوده که یک مقدار روند بازار خودرو را کنترلی کرده است.

وی ادامه داد: مهمترین عاملی که می‌تواند وضعیت بازار خودرو را تداوم بخشد و یا متوقفش کند، تعیین تکلیف وضعیت ارزی است. کارشناسان ارزی می‌گویند امکان دارد کاهش نرخ ارز ادامه‌دار باشد و یا مجدد وارد مسیر افزایشی شود که این می‌تواند تعادل بازار را بیش از هر عامل دیگری تحت‌تاثیر قرار دهد.

این کارشناس صنعت و بازار خودرو بیان کرد: بازار به دو گونه مختلف به افت قیمت واکنش نشان می‌دهد. در مقطع فعلی به دلیل این که سطح قیمت‌ها در چند سال گذشته به شدت در بازار آزاد افزایش داشته تقاضای مصرفی در بازار خودرو تقاضای حداقلی است و آنچه که در بازار اصلی است تقاضای سرمایه‌گذاری است؛ بنابراین وقتی شما در چنین بازاری رکود دارید تقاضای سرمایه‌ای شما افت پیدا می‌کند و بازار از آن جنسی شده که قیمت‌ها ریزش می‌کند، اما خیلی متقاضی ندارد و اتفاقا وقتی روند افزایشی آغاز می‌شود، تقاضا ما‌به‌ازاء آن به وجود می‌آید.

شجاعی تصریح کرد: تحلیل من این است که رکود بازار در حال حاضر نسبت به فروردین ماه که قیمت‌ها روند افزایشی داشته، بیشتر شده است.

این کارشناس صنعت و بازار خودرو گفت: اگر دلار کاهشی باشد از دو جهت قیمت خودرو در بازار کاهش می‌یابد، اول این که بالاخره انتظارات تورمی کاهش می‌یابد و افراد این انتظار را می‌کشند که قیمت‌ها پیش از این پایین بیاید و روند کاهشی تشدید شود. دوم این که وقتی نرخ ارز نزولی باشد، احتمالا ارز در دسترس دولت و بخش خصوصی بیشتر است و همین سبب می‌شود واردات خودرو تسهیل شود و خود این واردات هم اثر تعدیلی و کاهشی بر بازار بگذارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی