تیتر امروز

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند
گفت و گوی دیدار با پژوهشگر تمدن و فرهنگ ایران در سیزدهمین برنامه "بافرهنگ"

دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند

سیزدهمین برنامه‌ی «با فرهنگ» به میزبانی حسین قنواتی و با حضور دکتر محمدعلی دادخواه، حقوق‌دان و پژوهشگر فرهنگ ایران، به موضوع «دادگری و فرهنگ» اختصاص دارد.
انتقاد از برخورد‌های تند علیه معترضان فرانسه

جشنواره کن؛ «آناتومی یک سقوط» برنده نخل طلا شد

«آناتومی یک سقوط» که یک فیلم دلهره‌آور فرانسوی به کارگردانی ژوستین تریه است، موفق شد اصلی‌ترین جایزه جشنواره کن ۲۰۲۳ یعنی نخل طلا را به خود اختصاص دهد.

کد خبر: ۱۵۰۲۳۲
۰۹:۱۳ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲

جشنواره کن؛ «آناتومی یک سقوط» برنده نخل طلا شد

دیدارنیوز: هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن شنبه شب در فرانسه به پایان رسید و برندگان این جشنواره معتبر سینمایی معرفی شدند.

با تصمیم هیئت داوران کوجی یاکوشو، بازیگر مطرح ژاپنی برای فیلم «روز‌های عالی» جایزه بهترین بازیگر مرد را به خود اختصاص داد. این جایزه توسط زر امیرابراهیمی بازیگر ایرانی به آقای یاکوشو اهدا شد.

همچنین مروه دیزدار بازگیر اهل ترکیه برای بازی در درام «درباره علف‌های خشک» جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کرد.

جایزه هیئت داوران هم به آکی آکی کائوریسماکی، کارگردان ژاپنی فیلم «برگ‌های افتاده» اختصاص یافت.

جایزه بزرگ هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن هم به جاناتان گلیزر برای فیلم «منطقه مورد علاقه» رسید.

جایزه بهترین کارگردان هم به تران آن هونگ برای فیلم «اشتیاق دودن بوفان» رسید.

اما مهمترین جایزه این جشنواره یعنی نخل طلا به فیلم «آناتومی سقوط» به کارگردانی ژوستین تریه فرانسوی رسید. خانم تریه در سخنرانی خود به اعتراضات ماه‌های اخیر در فرانسه برای اصلاح قانون بازنشستگی اشاره و از برخورد‌های تند علیه معترضان انتقاد کرد.

هیئت داوران همچنین جایزه بهترین فیلنامه را به یوجی ساکاموتو برای فیلم هیولا به کارگردانی هیروکازو کوئیدا اعطا کرد.

فام تیم آن برای کارگردانی فیلم «داخل پوسته پیله زرد» هم جایزه دوربین طلایی که بهترین فیلم اول جشنواره تعلق می‌گیرد دریافت کرد.

نخل طلای بهترین فیلم کوتاه هم به فلورا آنا بودا برای فیلم «۲۷» رسید.»

در جشنواره امسال در بخش رقابت اصلی ۲۱ فیلم حضور داشتند، اما در بخش غیر رقابتی هم آثار قابل وجود داشت که در آنجا نام کارگردانان و بازیگران مطرحی، چون مارتین اسکورسیزی، کیت بلانشت، رابرت دنیرو، لئوناردو دی‌کاپریو، هریسون فورد و ... در بین آن‌ها دیده می‌شد.

پیش از آغاز برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره هفتاد و ششم بسیاری از احتمال برنده شدن فیلم‌هایی، چون منطقه مورد علاقه ساخته جاناتان گلیزر، برگ‌های افتاده اثر آکی کائوریسماکی، و آناتومی یک سقوط به کارگردانی جوستین سخن می‌گفتند.

همچنین فیلم «قاتلان ماه کامل» ساخته جدید اسکورسیزی که در آن ستاره‌هایی، چون رابرت دنیرو و دی‌کاپریو حضور دارند از جمله آثاری بوده که بسیار مورد پسند تماشاگران و منتقدان این جشنواره قرار گرفته است هرچند این فیلم در واقع در بخش رقابت حضور نداشت، اما بسیار مورد توجه قرار گرفت.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن که از ۱۶ مه در شهر کن در جنوب فرانسه آغاز شده بود، شب گذشته ۲۷ مه با برگزاری مراسم اختتامیه و اعطای جوایز به پایان رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی