تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...

بایدن نامزد جانشینی ژنرال میلی را معرفی کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنج‌شنبه) ژنرال «چارلز کوئینتن براون جونیور» را برای جانشینی ژنرال «مارک میلی» به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نامزد کرد.

کد خبر: ۱۵۰۱۲۹
۱۲:۱۴ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲

بایدن نامزد جانشینی ژنرال میلی را معرفی کرد

 

دیدارنیوز: به نقل از خبرگزاری رویترز، در بحبوحه تنش‌های آمریکا با چین، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا ژنرال براون را که رئیس نیروی هوایی آمریکاست و سابقا خلبان جنگنده بوده و با منطقه اقیانوس آرام آشناست، به عنوان رئیس بعدی ستاد مشترک ارتش آمریکا نامزد کرد.

ژنرال براون که روی کار آمدنش به تایید سنا بستگی دارد، دومین نظامی سیاه‌پوست می‌شود که بعد از کالین پاول در دو دهه پیش به عنوان رئیس ستاد مشترک احتمالا تایید خواهد شد. در دولت بایدن، لوید آستین هم که سیاه‌پوست است، به عنوان وزیر دفاع آمریکا یا همان رئیس پنتاگون منصوب شده است.

یک مقام ارشد دولت بایدن گفت که بایدن توصیه لوید آستین را برای انتخاب ژنرال براون برای این سمت پذیرفته و معتقد است که «او چالش‌های استراتژیک ایالات متحده در سراسر جهان را درک می‌کند.»

چنانچه چارلز براون تایید شود، آمریکایی‌های سیاه‌پوست برای اولین بار دو سمت برتر در پنتاگون را به دست می‌گیرند. براون که خود را یک درونگرا توصیف می‌کند، به لحاظ شخصیتی با ژنرال مارک مایلی، رئیس فعلی ستاد مشترک ارتش آمریکا که در دولت‌های دونالد ترامپ و بایدن خدمت کرده، به شدت در تضاد است.

تجربیات براون که ژنرال چهار ستاره است و در بین همکارانش به نام سی‌کیو «CQ» شناخته می‌شود، شامل نظارت بر عملیات هوایی ائتلاف علیه داعش از پایگاه اصلی نیروی هوایی ایالات متحده در خاورمیانه است.

اما این تجربیات براون به عنوان فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده در اقیانوس آرام از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ است که به او کمک می‌کند تا با ارتش به سرعت در حال تقویت چین تعامل کند؛ موضوعی که احتمالا دوره چهار ساله حضور او را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی