تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...
با فرماندهی مخبر، شکست دولت در حوزه اقتصاد قطعی است

نماینده مجلس: رئیسی باید قبل از تغییر وزرا اقدام به تغییر «مخبر» می‌کرد

حسین میرزایی، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از عملکرد محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور پرداخت و گفت: ابراهیم رئیسی باید قبل از تغییر وزرا اقدام به تغییر «مخبر» می‌کرد، با فرماندهی مخبر، شکست دولت در حوزه اقتصاد قطعی است.

کد خبر: ۱۵۰۰۷۶
۱۰:۴۵ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

نماینده مجلس: رئیسی باید قبل از تغییر وزرا اقدام به تغییر «مخبر» می‌کرد

دیدارنیوز: نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: با گذشت دو سال از شروع به کار دولت بر همگان روشن شده است که محمد مخبر توان فرماندهی اقتصادی دولت در شرایط جنگ اقتصادی را ندارد.

حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که طی هفته‌های گذشته زمزمه‌هایی از انتقادات نسبت به عملکرد اقتصادی مخبر به عنوان فرمانده تیم اقتصادی دولت شنیده شد، اما مجلس امکان نظارت بر معاون اول را ندارد، حتی از برخی نمایندگان مخالف استیضاح فاطمی امین شنیده می‌شد که از تعابیری همچون «امروز استیضاح مخبر بود نه فاطمی امین» یا «فاطمی امین، قربانی عملکرد مخبر شد» استفاده می‌کردند، آیا این انتقاد را وارد می‌دانید؟، گفت: تقریبا چند ماه از آغاز به کار دولت گذشته بود و با مشاهده عملکرد اقتصادی دولت و ترکیب تیم اقتصادی و سوابق آقای مخبر، در آن زمان یک توییت را نوشتم (البته الان دیگر در توییتر چیزی نمی‌نویسم و در ویراستی فعالیت دارم) با این مضمون که: «آقای رئیسی! اگر فرمانده اقتصادی دولت آقای مخبر است، شکست شما در حوزه اقتصاد قطعی است.» الان بیش از یکسال و چند ماه از آن حرف گذشته و بر همگان واضح شده است که آقای مخبر توان فرماندهی اقتصادی دولت را در این شرایط جنگ اقتصادی که ما داریم، ندارد.

وی ادامه داد: هر روز یک گوشه‌ای از این بازار‌های ما، سیاست‌های پولی مالی، بازار مسکن، بازار خودرو، نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی دچار یک نوسان و تنش‌هایی می‌شود که علی‌القاعده لنگرگاه تمام فضای اقتصادی ما برمی‌گردد به تیم اقتصادی دولت و آن هم باز‌می‌گردد به فرمانده‌شان.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه عنوان کرد: من نمی‌دانم تا چه مقدار ما باید حوصله کنیم برای ضرر و زیان‌هایی که احیاناً این فرماندهی نامناسب بخواهد اولا به مجموعه کشور و مردم عزیزمان که واقعا شرمنده‌شان هستیم و یک وقت‌هایی نمی‌توانیم به صورت‌شان نگاه کنیم و از سوی دیگر به دولت و مجموعه نیرو‌های انقلابی و حزب‌اللهی وارد کند.

وی تاکید کرد: به نظرم رئیسی باید پیش از اینکه دست به تغییر و تحول در میان وزرا و بخش‌های دیگر می‌زد، در مورد ایشان تدبیری می‌کرد.

میرزایی همچنین در پاسخ به این سوال که «الان دولت در آستانه اتمام دو سالگی است و نیمی از عمر دولت سپری شده است، به نظر شما این مساله تغییر همچنان نیاز است یا دیگر زمان از دست رفته؟ آیا دولت گزینه توانمندی دارد که بتواند جایگزین کند؟»، ابراز داشت: ببینید معاون اول باید فردی باشد که با رئیس‌جمهور بتواند کار کند، بنابراین ما نمی‌توانیم برای رئیس‌جمهور خط مشی تعیین کنیم که چه کار کنید یا چه کار نکنید، اما این ضرورت درخصوص تغییر را حس می‌کنیم. ما دوستدار موفقیت نظام، دولت و کشور عزیزمان هستیم و فرقی هم ندارد که کدام جناح باشد، موفقیت کشور خواست همه است.

وی تصریح کرد: ما می‌توانیم بگوییم که آقا با این معاون اولی که دارید و عملکردی هم که طی دو سال گذشته داشته است، شما کار خاصی نخواهید کرد. اینکه جایگزینش چه کسی باشد، خودشان باید تدبیر کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی